5 лютого 2016 року - Організація Об`єднаних Націй підвела підсумок роботи місії з оцінки потреб у протимінній діяльності, котра розпочала свою роботу 23 січня.

Спільна технічна місія провела зустрічі з низкою національних та міжнародних партнерів, у тому числі з галузевими міністерствами, службами по розмінуванню, міжнародними та неурядовими організаціями, а також технічними фахівцями, що працюють в Україні. Також місія здійснила робочі візити у Донецькій і Луганській областях.

Команда фахівців підтвердила, що міни, міни-пастки та вибухові пристрої, що не розірвалися, здійснюють значний вплив на ситуацію на Сході України та становлять серйозну загрозу для цивільного населення.

Місія підтвердила необхідність в більш систематичної координації дій по боротьбі із загрозою, поліпшенні обміну інформацією та активізації гуманітарної протимінної діяльності, що включає навчання з питань мінної безпеки, ідентифікацію небезпечних зон і їх демаркацію та очищення, а також застосування комплексного підходу на підтримку жертв інцидентів, пов`язаних з мінами.

***

Як зазначено в Стратегії Організації Об`єднаних Націй з розмінування 2013-2018, стратегічним баченням Організації Об`єднаних Націй є світ, вільний від небезпеки мін і вибухонебезпечних пережитків війни (ВПВ), зокрема, касетних боєприпасів, у якому люди та спільноти живуть у безпечному середовищі, сприятливому для розвитку, де забезпечуються права та потреби постраждалих від мін і ВПВ, а самі вони повністю інтегровані до суспільства як рівноправні члени. Детальніше про діяльність ООН у розмінуванні: http://www.mineaction.org

Контактна інформація для ЗМІ:

Вікторія Андрієвська, Представництво ООН в Україні, +380442539363, andrievska@un.org