19 лютого 2016 року– Конфлікт в Україні має глибокий вплив на життя 580,000 дітей, які мешкають на непідконтрольних уряду України територіях, а також тих, хто знаходиться біля лінії фронту на сході країни. Серед них, 200,000 - один з трьох дітей - потребують психологічної допомоги.

“Два роки насильства, обстрілів і страху залишили незгладимий слід у житті тисяч дітей на сході України”, зазначила Джованна Барберіс, голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. “В той час, коли продовжується конфлікт, ми повинні негайно відповісти на фізичні та психологічні потреби дітей”.

В Україні було зареєстровано більш ніж 215,000 внутрішньо переміщених дітей. Щонайменше одна із п’яти шкіл була зруйнована або пошкоджена. Минулого року більше ніж 20 дітей було вбито та 40 дітей отримали поранення, у тому числі 28 дітей були поранені або загинули через міни або вибухові предмети. Спалах поліомієліту було підтверджено в Україні 19 років після того, як країна була оголошена вільною від поліомієліту.

Через пошкодження інфраструктури більше 2 мільйонів осіб вздовж усієї лінії конфлікту можуть залишитися без водопостачання.

Коли температура різко падає, нестача палива і високі ціни на вугілля ставлять дітей під ризик респіраторних інфекцій. Відсутність доступу до медичних послуг та брак медикаментів загрожують збільшити кількість спалахів захворювань.

“ЮНІСЕФ закликає всі сторони конфлікту в Україні забезпечити безпечне переміщення безперешкодний доступ для надання гуманітарної допомоги дітям”, зазначила пані Барберіс.

ЮНІСЕФ продовжує працювати з партнерами для того, щоб забезпечити основні потреби дітей, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України. На сьогоднішній день ЮНІСЕФ:

- Надав психологічну підтримку більш ніж 46,000 дітей і підготував майже 5,000 вчителів та психологів для виявлення ознак стресу серед дітей.

- Надав доступ до безпечної води для 1.6 мільйона осіб, а також і гігієнічні набори більш ніж 164,000 дорослих і дітей.

- Роздав навчальні набори і шкільне приладдя 200,000 дітей.

- Розповсюдив інформацію про мінну небезпеку серед 280,000 дітей.

- Доставив антиретровірусні препарати 8,000 дорослим і дітям, які живуть з ВІЛ на непідконтрольних уряду України територіях, а також тести на ВІЛ для більше ніж 31,000 вагітних жінок.

- Надав вакцини прости поліомієліту для 4.7 мільйонів дітей.

Раніше цього року ЮНІСЕФ розпочав кампанію, щоб зібрати 54.3 мільйона доларів і допомогти найбільш уразливим групам дітей на охоплених конфліктом територіях.

# # #

Для того, щоб завантажити анімації, відео і фото, перейдіть за посиланням: http://uni.cf/1GHuyfW

Про ЮНІСЕФ:

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter,Facebook та ВКонтакте.

#

Дивіться “Гуманітарна допомога дітям у 2016” (Humanitarian Action for Children 2016) за посиланням: http://www.unicef.org/appeals/ukraine.html

Для більш детальної інформації про реагування ЮНІСЕФ на надзвичайну ситуацію в Україні перейдіть за посиланням: http://www.unicef.org/ukraine/children_26253.html

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Крістоф Буліерак, ЮНІСЕФ Женева, call_skype_logo.png+41 79 963 9244, cboulierac@unicef.org

Крістен Елсбі, ЮНІСЕФ Женева, call_skype_logo.png+41 79 938 8273, kelsby@unicef.org

Найва Меккі, ЮНІСЕФ Нью-Йорк, call_skype_logo.png+1 917 209 1804, nmekki@unicef.org

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, call_skype_logo.png+38 044 254 2439, vvashchenko@unicef.org