17 лютого 2015 року – Гуманітарна група країни разом з урядом України звернулися сьогодні до донорів щодо фінансування Плану гуманітарного реагування на 2016 рік, який потребує 298 млн доларів США.

План представляє стратегію пріоритетів гуманітарного реагування ООН та її партнерів по гуманітарній діяльності, запланованих для України на 2016 рік, відповідно до яких життєво необхідну допомогу мають отримати близько 2,5 млн найбільш вразливих верств населення з 3,1 млн осіб, що постраждалих від конфлікту. Для надання запланованого обсягу гуманітарної допомоги національним та міжнародним агентствам потрібно 298 млн доларів США.

Для вирішення ключових проблемних питань, не лише посівного сезону 2016 року, але й для своєчасної підготовки до наступної зими, вкрай важливим являється завчасне отримання необхідного фінансування. Як і раніше реагування, в першу чергу, зосереджене на вирішенні ключових та життєво важливих проблем населення, що проживає у найбільш постраждалих районах уздовж "лінії розмежування" та в непідконтрольних уряду районах. Найбільш безпосереднього впливу зазнали майже 0,8 млн цивільного населення, що проживає уздовж лінії розмежування та страждає від небезпеки, обмеження у пересуванні, втрати засобів для існування, відсутності верховенства закону, проблем захисту та обмеження в отриманні основних послуг. Все це вже стало частиною їх повсякденного життя. Близько 2,7 млн осіб, що проживають за "лінією розмежування" та на непідконтрольних уряду територіях мають такі ж гострі потреби, хоча й вони не перебувають під загрозою обстрілів. Також частина внутрішньо переміщених осіб й досі потребує певної гуманітарної допомоги через довгу тривалість їхнього переміщення. Таким людям необхідна інша, більш довгострокова допомога.

"Вже майже два роки постраждалі люди, переважно похилого віку та сім’ї з дітьми, намагаються впоратися із наслідками конфлікту в Україні. Загальний вплив різноманітних факторів, таких як проблеми із безпекою, міни, руйнування, поранення, порушення в наданні основних послуг, проблеми із працевлаштуванням та обмеження свободи пересування – все це призвело до високого рівня гуманітарних потреб та потреб у захисті", – зазначив пан Ніл Вокер, Координатор з гуманітарних питань в Україні. – "З огляду на масштаб економічної кризи в країні, фінансова підтримка донорів є ключовим фактором для надання допомоги та полегшення страждань мільйонів людей".

Керівник державного агентства України з питань відновлення Донбасу, Вадим Черниш, сказав: «Хоча План спрямований на надзвичайне реагування, він також передбачає й довгострокові перспективи. Ми підтримуємо цей План і готові об`єднати зусиллядля зменшення страждань наших людей, водночас ми готові провести негайні відповідні заходи, що сприятимуть відновленню суспільства та підтримаютьжиттєздатність й мужність постраждалих людей та установ, яку вони демонструють з початку з кризи».

***

Гуманітарна група країни в Україні є стратегічним форумом прийняття рішень очолювана Координатором ООН з гуманітарних питань.

Додаткова інформація: https://www.humanitarianresponse.info/

Хоча, відповідно до міжнародного гуманітарного права (МГП) та резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй (ГА ООН), головна відповідальність за надання допомоги лежить на владі, у зв`язку з погіршенням ситуації гуманітарні партнери продовжують здійснювати діяльність з надання гуманітарної допомоги по всій території України, в тому числі на непідконтрольних уряду територіях. Діяльність гуманітарних партнерів базується на основних гуманітарних принципах, таких як гуманність, нейтральність, неупередженість та незалежність.