22 лютого 2016 – Минулого тижня у Кривому Розівідбулося урочисте відкриттяцентру для переселенців «Ватра – простір для вільного спілкування». Проект здійснено за підтримки Агентства ООН у справах біженців у співпраці з громадською організацією «Жіноча сотня».

Центр було відкрито на базі Криворізького педагогічного університету, в якому навчаються близько 400 студентів зі сходу.

Діяльність Громадського центру для переселенців, що проживають у Кривому Розі, буде спрямована на їхню інтеграцію у місцеву громаду. У центрі надаватиметься цілий спектр послуг, а саме: юридичні консультації, соціальна та психологічна допомога, консультації з працевлаштування. Також проводитимуться курси іноземних мов, перегляди кінофільмів та інші навчальні й культурні заходи. Важливо зазначити, що всі послуги надаватимуться безкоштовно. Послугами громадського центру зможуть користуватися студенти-переселенці та місцева молодь.

Центр працюватиме у тісній співпраці із Донецьким національним університетом торгівлі та економіки ім.Туган-Барановського, що переїхав до Кривого Рогу після початку конфлікту на сході.

«У нас така чудова команда, вона надихає всіх навкруги! Наша унікальна команда об’єднала студентів Донецького університету, що переїхав у Кривий Ріг, місцевих жителів та університетів, а також соціальні служби. Усе це є чудовим прикладом того, як переселенці працюють разом з приймаючою громадою», - поділилася Наталя Сілтєєва, Координатор громадської організації «Жіноча сотня».

«Я переселенка, живу у гуртожитку, в мене немає тут дому і я навіть не можу подзвонити рідним. Мені та моїм друзям було необхідно мати місце, куди можна було б прийти як додому, тому ми звернулися до «Жіночої сотні» із пропозицією створити такий центр, на що вони погодилися і подали цей проект на розгляд Агентства ООН у справах біженців. Зараз у нас є центр, де люди зможуть зустрічатися та допомагати один одному. І ми дуже вдячні всім, хто був задіяний у цьому проекті!», - сказала студентка Наталя Власенко.

Вартість проекту склала 100 тис. гривень. За ці кошти, виділені Агентством, було відновлено приміщення, закуплено меблі та офісну техніку. Приміщення було надано університетом на безкоштовній основі.

Відкриття даного громадського центру є одним із Проектів швидкого реагування Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Такі проекти, спрямовані на мирне співіснування вимушених переселенців та місцевих жителів, надають допомогу із вирішенням найгостріших проблем приймаючих громад, зокрема у сфері психо-соціальної та юридичної допомоги.