26 лютого 2016 року - Програма розвитку ООН підписала контракти з сімома компаніями щодо закупівлі 18 протитуберкульозних лікарських засобів в рамках національних програм з охорони здоров'я загальною вартістю 6,720,427$ (ця сума не включає 5% комісії ПРООН та 2.5% видатків на транспортування та логістику).

Контракти на поставку протитуберкульозних препаратів були підписані з чотирма українськими і трьома іноземними компаніями, в тому числі Медфарком Центр, ПрАТ «Технолог», Київмедпрепарат, ТОВ «Юрія Фарма», компаніями «Люпін», «Маклеодс Фармацевтік», «Свізера Європа» відповідно. Завдяки прозорим тендерним процедурам, що були проведені у відповідності до найвищих міжнародних стандартів, було зекономлено понад 1.000.000 доларів США.

Крім цього, ПРООН завершила процес закупівель і уклала договори з компанією Джензім Європа B.V. на постачання ліків для пацієнтів з орфанними захворюваннями на загальну суму 364,184$.

Надходження перших ліків очікується вже в квітні.

Протягом останніх років в Україні спостерігався брак багатьох медикаментів, що призводило до погіршення стану здоров'я населення та іноді трагічних наслідків. Деякі з ліків для лікування туберкульозу та орфанних захворювань не закуповувались протягом декількох років. Для вирішення цього критично важливого питання, Україна звернулася за підтримкою до ООН (ЮНІСЕФ та ПРООН) та Краун Ейджентс . Програма закупівлі ліків є результатом спільних зусиль з боку агенцій ООН (ВОЗ, ЮНІСЕФ та ПРООН) уряду та громадянського суспільства, спрямованих на підвищення прозорості, підзвітності та ефективності в сфері державних закупівель та здатності України забезпечити громадян необхідними ліками. У жовтні 2015 року ПРООН і Міністерство охорони здоров'я України підписали угоду щодо закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення відповідно до найвищих міжнародних стандартів.

Крім допомоги у вирішенні нагальних потреб країни в лікарських засобах, ВОЗ, ЮНІСЕФ та ПРООН надають підтримку Міністерству охорони здоров'я України у реформуванні системи державних закупівель з метою приведення її у відповідність до найвищих міжнародних стандартів.

Додаткова інформація: http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/operations/projects/democratic_governance/project_sample121/