29 лютого 2016 року – Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні представить свою 13-у доповідь про ситуацію із правами людини в Україні 3 березня 2016 року.

Доповідь буде представлена пресі у четвер, 3 березня, о 12:00 на брифінгу, що відбудеться в Українському Кризовому Медіа Центрі за адресою: вул. Хрещатик, 2, м. Київ (Український дім).

Доповідь охоплює період із 16 листопада 2015 по 15 лютого 2016 та описує ситуацію із правами людини в східних областях України та Автономній Республіці Крим, а також вплив збройного конфлікту на всю країну.

Аналіз, представлений у доповіді, ґрунтується на інтерв’ю, проведених із потерпілими та свідками, що були підтверджені та перевірені відповідно до методології ООН по встановленню фактів порушення прав людини. Інформація збиралася по всій території України.

Доповідь включає конкретні рекомендації Уряду України та іншим сторонам конфлікту щодо виконання своїх зобов’язань в сфері міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Доповідь буде представлена пані Фіоною Фрейзер, головою Моніторингової Місії ООН з прав людини. Презентація буде англійською із перекладом на українську. Запитання можна буде поставити англійською, українською та російською мовами.

Моніторингова Місія ООН з прав людини розпочала свою роботу в Україні в березні 2014 року. Місія має офіси в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Харкові, Краматорську та Одесі, які покривають всю зону, постраждалу від конфлікту, по обидві сторони контактної лінії.

Одночасно доповідь буде представлена 3 березня Управлінням верховного комісара ООН з прав людини в Женеві.

Примірники нової доповіді та інші матеріали будуть доступні під час прес-конференції. Додаткова інформація про Моніторингову Місію ООН з прав людини в Україні та попередні доповіді доступні за посиланням: http://www.un.org.ua/en/information-centre/news/1870

КІНЕЦЬ

За додатковою інформацією чи інтерв’ю, будь ласка, звертайтеся до Анастасії Сєнцової за тел.+380503825140 чи e-mail asientsova@ohchr.org