17 березня 2016 - Сьогодні Комісар Європейського Союзу з питань гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях Хрістос Стіліанідес відвідав один із проектів ЄС «Діти миру», що реалізується у школі в Константинівці, Донецька область.

Проект виконується Європейським Союзом (ЄС) та Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) з листопада 2015 року, і його мета – надання психосоціальної допомоги дітям на сході України та забезпечення того, що вони продовжують навчання. В проекті також приймають участь школи та інші навчальні заклади у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Метою проекту «Вчимося жити разом», одного із складових ініціативи ЄС «Діти миру», є формування життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, постраждалим внаслідок конфлікту на сході України. В результаті конфлікту зростає потреба в реагуванні на психологічний стрес, що спостерігається у великої кількості дітей, постраждалих від переміщення та в від напружених стосунках з однолітками у школі.

Проект реалізується Дитячим фондом «Здоров’я через освіту» та Національним університетом «Києво-Могилянська академія», які проводять заходи з формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній інтеграції в нове середовище, а також з надання дітям і родинам психосоціальної підтримки для підвищення їх здатності опиратися стресу.

У рамках проекту заплановано проведення тренінгів для 4 000 педагогів, 450 практичних психологів та 100 соціальних працівників з основ емоційного спілкування, створення середовища довіри в класі – безпечного, відкритого для дітей і батьків, сприятливого для розвитку стосунків і захисту від наслідків соціальних катастроф. Протягом реалізації проекту близько 300 тисяч дітей та їхніх батьків візьмуть участь у програмі психосоціальної підтримки. Програма проекту є комплексною і передбачає допомогу дитині на рівні сім’ї, громади, психологічного консультування та спеціалізованої психотерапевтичної допомоги.

На сьогоднішній день 1,550 педагогів та 230 практичних психологів з п’яти областей на сході України пройшли навчання за проектом. Близько 26,000 дітей взяли участь у програмі психосоціальної підтримки.

«Створення можливостей для навчання дітей та подолання психологічної травми є пріоритетом програми гуманітарної допомоги ЄС для України, – пояснив Мамар Мерзоук, голова офісу Служби Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) у Київі, – Ми не можемо допустити, щоб сотні тисяч переміщених дітей стали втраченим поколінням».

Ще одним компонентом проекту є підготовка 735 педагогів-вихователів дошкільних навчальних закладів і 2,505 вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, які викладатимуть курс «Освіта на базі життєвих навичок» – нової інноваційної складової навчальних планів. Більше170 тисяч дітей пройдуть навчання з формування життєвих навичок ефективного спілкування, самоконтролю, керування стресом, розв’язання проблем і конфліктів. Це навички, які підвищують стійкість дітей та молоді у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації до нових умов, допомагають знайти нових друзів і відновити душевний спокій.

«Підтримка Європейського Союзу курсів з формування життєвих навичок та відновлення миру допоможе дітям та молодим людям отримати необхідні знання та навички для активної участі в житті їхніх громад, а психосоціальна підтримка підвищить їхню стійкість та сприятиме тому, щоб вони жили повноцінним життям», – зазначила Джованна Барберіс, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

На підтримку цього проекту було створено Портал превентивної освіти (autta.org.ua), на якому педагоги й психологи можуть знайти тематичні матеріали, а також ознайомитися з ходом його виконання та авторськими блогами учасників проекту. У рамках проекту також розроблено комп’ютерний курс для педагогів, який дозволить будь-якому навчальному закладу долучитися до викладання цих курсів у майбутньому.

***

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над поліпшенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичнихосіб, компаній, закладів та урядів. Більшеінформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.

Про ECHO: Європейський Союз та його держави-члени є провідним світовим донором гуманітарної допомоги. Допомога у надзвичайних ситуаціях є виразом солідарності європейців з людьми з усього світу, які її потребують. Вона спрямована на збереження життів, запобігання та пом’якшення страждань людей, забезпечення недоторканості та гідності населення, що постраждало від природних або антпропогенних катастроф. Європейська Комісія забезпечує швидке та ефективне надання допомоги ЄС у надзвичайних ситуаціях через два основні механізми: гуманітарну допомогу та громадянський захист.

Кожного року Єврокомісія через Службу з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) надає допомогу більше 120 млн. жертв конфліктів та стихійних лих.

ЕСНО має штаб-квартиру в Брюсселі та мережу представництв в усьому світі та допомагає найбільш вразливим категоріям населення виключно на основі їхніх гуманітарних потреб. Більше інформації: веб-сайт ЕCHO.

Про Національний університет «Києво-Могилянська Академія»: Національний університет «Києво-Могилянська академія» створює, зберігає та поширює знання у природничій, соціальній, гуманітарній і технічній наукових сферах. Могилянка – це спільнота, яка формує високоосвічену, національно свідому, чесну, небайдужу, творчу особистість, здатну незалежно мислити і відповідально діяти згідно з принципами добра та справедливості, для розвитку відкритого і демократичного суспільства. Більше інформації:

http://www.ukma.edu.ua/

Про Дитячий фонд «Здоров’я через освіту»:

Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» – це громадська організація, що спрямовує свою діяльність на розробку та впровадження в навчальних закладах програм, які базуються на формуванні у дітей життєвих навичок, які допомагають їм долати виклики щоденного життя та адаптуватися до життя у мінливому світі.

Організація співпрацює з Агенціями ООН (ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Фондом народонаселення ООН), ВООЗ, Німецьким бюро співробітництва (GIZ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Корпусом миру США в Україні. Національні партнери – Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України, регіональні інститути післядипломної педагогічної освіти, Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська спілка вчителів і тренерів» (ВСЕСВІТ). Наш сайт: http://helte.org.ua, більше матеріалів на autta.org.ua, Facebook.

***

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Матіас Ейк, ECHO, регіональний спеціаліст з комунікацій, call_skype_logo.png+38 066 330 41 99, mathias.eick@echofield.eu

Ольга Самойлова, ЮНІСЕФ Київ, call_skype_logo.png+38 044 254 2450 дод. 718, osamoilova@unicef.org

Ольга Березюк, Дитячий фонд «Здоров’я через освіту», менеджер фонду, call_skype_logo.png+380 982 597 490, helte@ukr.net

Оксана Басенко, Національний університет «Києво-Могилянська академія», координатор проекту, call_skype_logo.png+38 095 207 46 35, obasenko@gmail.com

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ