5 серпня 2016 - Вперше за 5 місяців конвої Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) прибули до непідконтрольних уряду територій Луганської області, доставивши життєво необхідні будівельні матеріали для тисяч людей, чиє житло було зруйноване чи пошкоджене внаслідок конфлікту.

Вперше за 5 місяців конвої Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) прибули до непідконтрольних уряду територій Луганської області, доставивши життєво необхідні будівельні матеріали для тисяч людей, чиє житло було зруйноване чи пошкоджене внаслідок конфлікту.

Два окремі конвої по 25 вантажівок кожен за підтримки Кластеру з логістики під керівництвом Всесвітньої продовольчої програми доставили матеріали, які дозволять Агентству ООН у справах біженців розширити програму з відновлення житла у регіоні. Перші 25 машин прибули у минулий четвер та доставили 23 тисяч листів шиферу до складів Агентства у Луганську.

Ще 25 вантажівок прибули сьогодні, у п’ятницю, із цементом, цеглою, рубероїдом, брезентом та цвяхами, а також кухонними наборами, каністрами, кип’ятильниками та сушками для взуття для використання взимку.

Незважаючи на домовленість про перемир'я, ситуація із безпекою на сході України залишається напруженою та нестабільною. Спалахи збройних протистоянь спричиняють щоденні жертви серед цивільного населення та руйнування осель. За оцінками Агентства ООН у справах біженців близько 10 000 будинків на непідконтрольній території Луганської області були пошкоджені у результаті конфлікту.

З початку конфлікту у 2014 році більше 2 мільйонів людей були змушені залишити домівки та шукати притулку в межах країни та за кордоном. Майже 800 тисяч людей, серед яких особи похилого віку та інші незахищені категорії, що перебувають на лінії розмежування чи поряд із нею, потребують допомоги.

У багатьох будинках через обстріли та снаряди було повністю зруйновано дахи та вікна. Під час проведення оцінки пошкоджень у Луганській області у травні співробітники Агентства зустріли 77-річного Петра, колишнього будівельника, та його дружину. Вони більше двох років прожили у маленькій кімнаті – єдиній частині свого зруйнованого будинку, де збереглася стеля, що захищала їх від снігу, вітру та дощу.

Агентство ООН у справах біженців залишається стурбованим обмеженнями свободи пересування, які збільшують труднощі для таких людей, як Петро, що змушений боротися за доступ до соціальних виплат та пенсій на підконтрольній уряду території.

Значною проблемою залишається обмежена кількість контрольно-пропускних пунктів уздовж лінії розмежування. У Луганській області працює лише один пішохідний перехід у Станиці Луганській, де люди інколи змушені чекати до 8 годин. Довгі черги по 200-400 машин спостерігалися цього тижня на пропускних пунктах у Донецькій області.

Виплати соціальної допомоги та пенсій внутрішньо переміщеним особам було припинено, поки не буде перевірено їх адресу проживання. Це є значним ускладненням, насамперед для осіб похилого віку, осіб із інвалідністю та людей із особливими потребами, які є незахищеними під час багатогодинного очікування на контрольно-пропускних пунктах без наявності відповідних захисних споруд та санітарних умов. Агентство ООН у справах біженців ще раз закликає усі сторони гарантувати необмежений доступ до прав та соціальної допомоги для усіх переміщених осіб, незалежно від їх реєстрації та місця проживання.

Доставка гуманітарної допомоги на непідконтрольні території Луганської області зменшилася, оскільки багато спеціалізованих агентств ООН не могли вести там діяльність з лютого 2015 року.

Цього року команда Агентства ООН у справах біженців в Луганську разом з місцевою будівельною компанією, волонтерами, а також у співпраці з місцевими сільрадами планує до жовтня 2016 р. завершити відновлення 1 500 пошкоджених будинків на додаток до тих 1 500, що було відремонтовано у 2015 р. Близько 1 100 родин у 15 селищах, розташованих поблизу лінії розмежування, уже отримали будівельні матеріали, проте 40 відсотків цільового населення не зможе завершити роботи з відновлення житла без допомоги Агентства ООН у справах біженців.

За більш детальною інформацією, будь-ласка, звертайтеся до Ніни Сорокопуд, Радника з питань громадської інформації, тел. 050 310 17 67, email: sorokopu@unhcr.org

Довідково

Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) - це міжнародна організація, діяльність якої спрямована на порятунок життя, захист прав та створення кращого майбутнього для біженців, вимушених переселенців та осіб без громадянства. Агентство ООН у справах біженців координує міжнародні зусилля у сфері захисту осіб, які були вимушені покинути свої домівки у наслідок конфлікту та переслідування. Організація надає життєво необхідну допомогу із забезпечення житлом, непродовольчими товарами, а також допомагає захищати фундаментальні права людини. Агентство працює над створенням рішень, які дозволять людям мати безпечне місце, яке вони могли би називати «домівкою» та де вони могли би будувати краще майбутнє