8 вересня 2016 року у Черкасах відбулася консультація щодо локалізації та адаптації Цілей Сталого Розвитку для України та Черкаської області, ініційована Міністерством економічного розвитку та торгівлі спільно з Черкаською обласною адміністрацією та Організацією Об’єднаних Націй, зокрема Об’єднаною програмою з ВІЛ/СНІД в Україні та Міжнародною організацією праці.

Захід мав на меті підвищити обізнаність представників місцевої влади, академічних та наукових кіл, профспілок, роботодавців, а також молодіжних активістів та лідерів організацій громадянського суспільства, включаючи людей, які живуть з ВІЛ та об’єднань внутрішньо переміщених осіб щодо Цілей сталого розвитку та Порядку денного ООН до 2030 року.

Вітаючи учасників консультацій, Ярослав Березань, Заступник Голови Черкаської ОДА відзначив, що принципи сталого розвитку будуть закладені в стратегічні плани області, адже це один з пріоритетів, які стоять в процесі євроінтеграції не лише перед областю, але і Україною в цілому.

Павло Онищенко, Начальник Управління стратегічного планування Департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Міністерства економічного розвитку та торгівлі України звернув увагу учасників на те, що участь місцевого уряду та громади в консультаціях є особливо важливою в умовах процесу децентралізації в Україні, коли територіальні громади стають самостійними і відповідальними за свій подальший розвиток.

У результаті 5-х раундів брейнстормингу команди-учасники Регіональної консультації представили найбільш пріоритетні Цілі Сталого Розвитку для України:

  • Ціль 16. Мир, справедливість та сильні інститути
  • Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання
  • Ціль 3. Забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх в будь-якому віц
  • Ціль 1. Подолання бідності

Натімость найбільш пріоритетними Цілями Сталого Розвитку для Черкас та області учасники визначили:

  • Ціль 9. Промисловість, інновації та інфраструктура
  • Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад
  • Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання
  • Ціль 3. Забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх в будь-якому віц

«Я був радий спостерігати за тим, що учасники були гарно обізнані щодо проблем та викликів Черкас та області, тому дискусія велася на високому рівні. Процес консультацій відбувався інклюзивно – тобто, думка представників усіх груп – від студентів та жінок, що живуть з ВІЛ до керівників підприємств, була врахована», - сказав Яцек Тишко, Директор ЮНЕЙДС в Україні.

«Ми побачили жвавий інтерес до Цілей сталого розвитку з боку місцевих органів влади та громадянського суспільства Черкащини. Відбулося фахове обговорення ЦСР, визначення пріоритетних цілей, виходячи з потреб Черкаської області. Ці консультації визначили цілі й шляхи їх досягнення на забезпечення сталого розвитку, і їх результати, безумовно, братимуться до уваги у впровадженні діючих та розробці нових програмних документів МОП в Україні» - додав Сергій Савчук, Національний координатор МОП в Україні.

Детальнішу інформацію щодо консультацій дивіться на сайті WWW.SDG.ORG.UA