ЖЕНЕВА (13 вересня 2016 року) – Підкомітет ООН з недопущення катувань (ПНК) в п’ятницю завершив свій візит до України. Експерти знаходились в Україні з 5 по 9 вересня в рамках відновленого візиту, який вони перервали в травні після того, як не змогли отримати доступ до деяких місць, які знаходяться в веденні Служби безпеки України (СБУ).

«Ми були раді можливості закінчити наш візит, нарешті отримавши доступ до приміщень СБУ, де особи можуть триматися під вартою. Цей доступ істотно сприяв нашій можливості підготувати вичерпну доповідь, яка буде передана владі України, у найкоротші строки», - заявив сер Малкольм Еванс, голова ПНК та голова делегації.

Незалежні експерти ООН також відмітили, що Україна досягла прогресу в покращенні умов тримання під вартою, зокрема шляхом зниження перенаселеності слідчих ізоляторів. Експерти відмітили, що зростання застосування запобіжних заходів, які не пов’язані з триманням під вартою, на досудових стадіях кримінального провадження, є позитивним кроком вперед.

«Ми з нетерпінням чекаємо можливості детально обговорити ці важливі питання з Урядом, якомога скоріше», - сказав сер Малкольм Еванс.

ПНК наділений повноваженням відвідувати всі держави, які ратифікували Факультативний протокол до Конвенції проти катувань (ФПКПК), та здійснювати візити без попередження в будь-які місця тримання під вартою. У своїй роботі ПНК, до якого входять незалежні експерти в сфері прав людини, керується принципом конфіденційності та співпраці.

Склад делегації ПНК, яка відвідала Україну: сер Малкольм Еванс (Сполучене Королівство), Марія Дефініс-Гоянович (Хорватія) та Віктор Захарія (Молдова).

КІНЕЦЬ

За додатковою інформацією, прохання звертатися до Амінти Оссом – 41 79 444 51 72 / aossom@ohchr.org

Довідка:

На теперішній час Факультативний протокол до Конвенції проти катувань ратифікований 81 державою. ПНК надсилає свої рекомендації та зауваження в конфіденційному порядку державі-учасниці та, за необхідності, національному превентивному механізму. В той же час, вітається, колі держави-учасниці просять ПНК оприлюднити ці доповіді.

ПНК складається з 25 незалежних та неупереджених експертів з різних регіонів світу. Більше про ПНК: http://www.ohchr.org/EN/HRBodies/OPCAT/Pages/OPCATIndex.aspx

Для ваших новинних веб-сайтів та соціальних мереж: Мультимедійний контент та ключові повідомлення, що стосуються наших новинних випусків доступні на вказаних нижче медіа-каналах ООН з прав людини в соціальних мережах. Будь ласка, відмітьте нас, використовуючи відповідні вказівники:
Twitter: @UNHumanRights
Facebook: unitednationshumanrights
Instagram: unitednationshumanrights
Google+: unitednationshumanrights