21 вересня відбулася робоча зустріч Голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського з Координатором системи ООН, Постійним Представником Програми розвитку ООН в Україні Нілом Вокером, під час якої обговорили основні питання співпраці між Донецькою ОДА та системою ООН в Україні.

Особливу увагу сторони приділили обговоренню питання координації діяльності міжнародних партнерів з розвитку та функціонування Агенції регіонального розвитку, стану реалізації проекту «Відновлення управління та примирення у громадах України, постраждалих від конфлікту» та можливе стажування і навчання представників місцевого самоврядування, керівників новостворених місцевих громад області, представників малого та середнього бізнесу в країнах Центрально-Східної Європи. Було обговорено також питання діяльності комунального підприємства «Вода Донбасу» та можливість залучення до вирішення проблеми цього підприємства профільних міжнародних партнерів.

Учасники зустрічі наголосили, що повноцінне функціонування Агенції регіонального розвитку – це стратегічне завдання. «Агенцією регіонального розвитку ми хочемо досягнути дві ключові задачі, – наголосив Павло Жебрівський, – Сформувати ефективну незалежну систему розпорядження і контролю за донорськими і державними коштами, які спрямовуються зараз, чи будуть спрямовуватись у майбутньому на відбудову та розбудову Донеччини. І завдяки функціонуванню агенції підвищити довіру з боку міжнародних донорів, які б не боялися вкладати кошти у Донецьку область, знаючи, що усі вкладені кошти використовуються за призначенням і прозоро». Окремо на зустрічі було обговорене питання джерел фінансування діяльності Агенції регіонального розвитку.

Пан Вокер поінформував про підготовку нової Програми Допомоги ООН з розвитку на 2018-2022 роки, а також про візит Заступника Генерального Секретаря, Голови Групи ООН з розвитку пані Джіхан Султаноглу.

Павло Жебрівський і Ніл Вокер наголосили на важливості спільної співпраці, включаючи у вирішенні окреслених питань, заради відновлення та сталого розвитку області.