23 вересня 2016 року - Сьогодні у Чернівцях відбулися консультації щодо адаптації та локалізації Порядку денного розвитку до 2030 року та 17 Цілей сталого розвитку (ЦСР) в Україні.

Метою консультації обговорення стратегічних напрямів довгострокового розвитку у розрізі 17 Цілей Сталого Розвитку та 169 завдань, згрупованих за економічним, екологічним, соціальним та управлінським критеріями. У заході, що проходив у форматі «Світове кафе», взяли участь представники органів державної влади, громадських організацій, вищих навчальних закладів, регіональних установ та організацій, які в результаті обговорення презентували пріоритетні Цілі Сталого Розвитку для України та Чернівецької області.

Під час відкриття заходу заступник директора Департаменту – начальник управління з питань промислової, регуляторної політики та розвитку підприємництва Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації Валентин Дунаєвський зазначив, що на регіональному рівні досягнення Цілей сталого розвитку здійснюється в контексті Стратегії розвитку Чернівецької області до 2020 року. У рамках Стратегії передбачено реалізувати низку заходів, які на практиці забезпечать економічну стабільність, екологічний баланс та соціальну згуртованість в регіоні. Також посадовець висловив сподівання, що регіональні консультації, які відбуваються за участі представників Системи ООН та регіональних фахівців, що представляють важливі сфери життя Буковини, допоможуть визначити, які ж Цілі Сталого Розвитку є пріоритетними для області та наскільки реалістичним є їхнє досягнення.

Директор Офісу Координатора системи ООН Ван Нгуєн також привітала учасників та наголосила, що подібний формат заходу спрямований на те, щоб дізнатися думку експертів та громадськості про пріоритетні цілі розвитку як для регіону, в якому вони проживають та для України загалом.

Учасники розділилися на декілька груп, які у результаті роботи презентували своє бачення пріоритетності цілей розвитку для України та для Чернівецької області.

Так, за результатами регіональних консультацій у Чернівецькій області визначено пріоритетні цілі Сталого Розвитку для України:

Ціль 8: Гідна праця та економічне зростання;

Ціль 16: Мир, справедливість та сильні інститути;

Ціль 3: Міцне здоров’я, благополуччя.

Найбільш пріоритетними Цілями Сталого Розвитку для Буковини учасники визначили:

Ціль 3: міцне здоров’я, благополуччя;

Ціль 8: гідна праця та економічне зростання;

Ціль 15 захист та відновлення екосистем суші.

Як зазначила пані Валерія Войтнеко, Заступник директора департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, результати обговорення у подальшому будуть враховані у процесі розроблення національної доповіді щодо Цілей Сталого Розвитку, яка об`єднає рекомендації учасників консультацій та експертів стосовно напрямів реалізації цих цілей в Україні та їх інтеграції у національні плани, стратегії та програми.

Довідково. 1 січня 2016 року офіційно вступили в силу 17 цілей сталого розвитку (ЦCР), які є частиною Порядку денного в галузі розвитку на період до 2030 року, прийнятого світовими лідерами на історичному Саміті ООН у вересні 2015 року. З цими новими цілями, що стосуються всіх людей, протягом наступних п'ятнадцяти років країни будуть спрямовувати свої зусилля на подолання всіх форм бідності, на боротьбу з нерівністю та на усунення негативних проявів кліматичних змін.

ЦСР спираються на успіх Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ) і продовжують їх, щоб подолати всі форми бідності. Нові цілі унікальні тим, що закликають до дій всі країни - бідні, багаті і з середнім рівнем доходу – щоб сприяти процвітанню та захисту планети. У цілях визнається, що подолання бідності повинно реалізовуватися спільно із стратегіями, що сприяють економічному зростанню і задовольняють ряд соціальних потреб, включаючи освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, а також можливості працевлаштування, боротьбу з кліматичними змінами та захист навколишнього середовища.

Дивіться фотоальбом