Запрошуємо журналістів, які працюють у національних та регіональних ЗМІ в Україні взяти участь у конкурсі матеріалів, які розкривають тему імплементації/реалізації Цілей сталого розвитку в Україні, подолання викликів, пов’язаних з цим процесом, переходу на нові стандарти розвитку і використання нових можливостей, що відкриваються із запровадженням Цілей сталого розвитку.

Кінцевий термін подання матеріалів – 15 жовтня 2016 року, 17.00.

Конкурс ініційовано Представництвом ООН в Україні, Міністерством економічного розвитку та торгівлі України, Програмою сприяння зеленій модернізації економіки України GIZ та підтримано окремими агентствами, фондами та програмами ООН, а саме, Програмою розвитку ООН, Дитячим фондом ООН, Агентством ООН у справах біженців, Міжнародною організацією міграції.

В конкурсі можуть взяти участь автори та видання, які опублікували матеріали з тематики конкурсу протягом року: з 1-го вересня 2015-го року і до 15-го жовтня 2016-го року.

Формати матеріалів: аналітична стаття, інтерв’ю, репортаж, фоторепортаж, теле/радіо сюжет, рубрика, блог.

Переможець в кожній із номінацій отримає премію у розмірі 7500 гривень.

Повний перелік номінацій:

1. Репортаж про Цілі сталого розвитку

В цій номінації буде відзначено роботу журналіста, який/яка найбільш яскраво та влучно висвітлив тематику «Цілі сталого розвитку».

2. Волонтерство і громадянська активність

Без активної ролі громади неможливо досягти суттєвих змін у суспільстві. В матеріалах у цій номінації мусять бути висвітлені найбільш надихаючі ініціативи громадськості, орієнтовані на сталий розвиток українського суспільства.

3. Стале підприємництво і економічне зростання

Сталий бізнес є ресурсоефективною, прибутковою, екологічно безпечною, інноваційною бізнес-моделлю, що враховує інтереси наступних поколінь. Концепція сталого бізнесу заслуговує на подальшу популяризацію серед українських підприємців і повинна слугувати зразком для малих і середніх підприємств в Україні. В цій номінації розглядатимуться матеріали, які розповідають про культуру сталого підприємництва, що забезпечує економічне зростання і створює можливості для зайнятості.

4. Освіта задля кращого майбутнього

Якість освіти має великий вплив на здатність країни впроваджувати сучасні рішення, що забезпечують сталий розвиток. Чекаємо на матеріали які розглядають Цілі сталого розвитку саме через призму новаторських ідей та проектів в українській освітній системі, розвиток неформальної освіти й забезпечення ширшого доступ до освітніх послуг для вразливих людей, осіб з інвалідністю та переміщених осіб.

5. Зелене довкілля та екологічно безпечна Україна

Кращий стан навколишнього середовища дозволяє людям вести здорове життя, дбаючи про планету і країну, що їх успадкують прийдешні покоління. Ця номінація включатиме сюжети, які висвітлюють серед широких верств українського суспільства ідеї сталості довкілля.

6. Належне врядування, справедливість і мир

Ці елементи, ймовірно, є стовпами та обґрунтованими передумовами розвитку суспільства згідно з принципами сталості. Ця номінація розрахована на матеріали, в який ідеться про цінність миру та миробудівництво, та привертається увага громадськості до найкращих практичних прикладів належного врядування в Україні та створення міцної інституційної системи, що працюватиме на благо та в інтересах українських громадян.

7. Рівноправне суспільство, орієнтоване на соціальний розвиток

Зменшення нерівності, заохочення соціальної інтеграції, розширення прав і можливостей вразливих категорій населення – життєво важливі складові сталого розвитку. Запрошуємо засоби масової інформації, журналістів та блогерів висвітлити інтерес до таких питань, як ґендерна рівність, загальний добробут, система охорони здоров’я, здорове харчування, здоровий спосіб життя та інші теми в рамках номінації.

8. Премія у галузі журналістики даних

Премією в галузі журналістики даних буде відзначено журналістський проект, що надасть уявлення про досягнення Цілей Сталого Розвитку в різних сферах життя українського суспільства у співвідношенні з 17 глобальними Цілями за допомогою новаторського підходу до викладення матеріалу на основі даних.

9. Сила зображень

В рамках цієї номінації розглядатимуться фото-репортажі чи відео-сюжети щодо Цілей сталого розвитку або практик чи подій в галузі сталого розвитку в Україні., що привертають увагу, мотивують до дії та глибоко закарбовуються у пам’яті аудиторії.

Вимоги до конкурсних робіт:

  • Матеріали мають фокусуватися на ситуації в Україні, або містити інформацію процесу адаптації Цілей Сталого Розвитку в інших країнах, відображати реальний стан речей і конкретні факти, розповідати про досвід і практику переходу на нові засади – як про успіхи, так і про складнощі цієї роботи, а також про взаємодію між бізнесом, владою, громадами та НГО;
  • Перевагу буде надано публікаціям, які містять посилання на конкретні положення Цілей сталого розвитку, проілюстровані фактами з національної практики; розкривають закордонний досвід, запозичений для адаптації в Україні, а також національні приклади, які доцільно висвітлити у більшому масштабі.
  • Тексти, надані журналістами та представниками ЗМІ мають бути цілковито оригінальними і не містити запозичень.
  • Матеріали можуть бути надіслані електронною поштою або у паперовій версії і обов’язково містити підтвердження факту публікації/трансляції, засвідченого редакцією видання.

Переможця конкурсу визначить журі у складі представників агенцій ООН в Україні, провідних експертів у відповідних до тем номінацій галузях, експерти з питань ЗМІ.

Зі свого боку, організатори конкурсу та члени журі гарантують об’єктивність та конфіденційність оцінки наданих на конкурс матеріалів.

Нагородження відбудеться у жовтні 2016 року, про дату буде повідомлено пізніше.

Для участі у конкурсі просимо заповнити онлайн форму: http://svy.mk/2dgyolt

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до Вікторії Андрієвської, +380442539363, andrievska@un.org

Кінцевий термін подання матеріалів – 15 жовтня 2016 року, 17.00.