Київ, 10 жовтня 2016 року у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва.

b_540_374_16777215_00_http___unhcr.org.ua_images_2014_AidDistrib_DonetskReg_mou_2.JPG

Фото: UNHCR/Н.Сорокопуд

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та Представник Агентства ООН у справах біженців Пабло Матеу підписали Меморандум щодо співробітництва у вирішенні гуманітарних проблем та забезпеченні захисту, надання допомоги, в першу чергу, найбільш вразливим категоріям людей з числа внутрішньо переміщених осіб.

«Агентство ООН у справах біженців продовжить надавати різносторонню допомогу Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб задля захисту та забезпечення потреб й інтересів внутрішньо переміщених осіб, особливо тих, що належать до найбільш незахищених категорій осіб», - прокоментував Пабло Матеу, Голова Агентства ООН у справах біженців.

Сторони домовилися, зокрема, про роботу над удосконаленням національного законодавства стосовно внутрішнього переміщення, аби забезпечити права та інтереси переселенців, крім того, працювати над посиленням координації центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій щодо ВПО, а також проводити консультації у сфері розбудови миру та відновлення у регіонах, постраждалих внаслідок конфлікту.

«Ми раді мати такого досвідченого партнера як УВКБ ООН. Ми вдячні за допомогу, що надавалася Агентством ООН у справах біженців Міністерству до тепер. Міністерство завжди цінувало Вашу підтримку і знання, якими УВКБ ООН ділилося з нами від моменту створення Міністерства», - зазначив Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Згідно з документом, УВКБ ООН надаватиме підтримку Міністерству у запровадженні системи ефективної комунікації з внутрішньо переміщеними особами, приймаючими громадами та іншими групами населення, які зазнали негативного впливу внаслідок конфлікту. Також Агентство ООН у справах біженців проводитиме тематичні дослідження для визначення потреб переселенців, фіксації порушень цивільних та політичних прав і свобод людини, проблем в сфері соціального захисту, доступу до інфраструктури, тощо.

***

Більше інформації про співпрацю Агентства ООН у справах біженців та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб можна знайти тут.