Ніл Вокер, Координатор системи ООН в Україні, привітав український народ з Днем Організації Об'єдних Націй.

"Сьогодні Організація Об’єднаних Націй святкує 71-у річницю. Україна була країною-засновницею ООН і має славетну історію надання системі ООН допомоги та послуг з підтримки миру, забезпечення їжею країн, які опинились в умовах кризи, сприянні розробки норм, що регулюють міжнародну співпрацю. Після Революції Гідності, Організація Об'єднаних Націй надала значну підтримку Україні. Резолюція 68/262 Генеральної Асамблеї підтримує територіальну цілісність України. Моніторингова місія з прав людини опублікувала 15 звітів, невпинно наголошуючи на проблемах в сфері прав людини. У рамках гуманітарної діяльності були забезпечені, їжею, ліками, водою, притулком і навіть психологічною підтримкою мільйони українців, що потребують допомоги. Оцінка з відновлення та розбудови миру, яку здійснили ООН, Світовий банк і Європейський союз й схвалив Кабінеті міністрів, визначає потребу у 1,5 мільярдів доларів інвестицій для підконтрольної Уряду території східної частини України: інфраструктури, соціальних послуг, засобів для існування і соціальної згуртованості. Багато ініціатив, визначених в ході Оцінки з відновлення та розбудови миру, вже були реалізовані. ООН також підтримує місцеві громади і зусилля з реформування української держави у багатьох напрямках. Ми впевнені, що дійсно надаємо цінну підтримку, але результати належать українцям, уряду, а не ООН.

Дозвольте мені підкреслити партнерські відносини, які відображають як працює Організація Об'єднаних Націй. Наші зусилля були б неможливі без фінансування, що надходить від щедрих країн по всьому світу. Платники податків в цих країнах хочуть бачити успішність реформ в Україні, саме виходячи з цього їхні уряди можуть надати фінансування. Ми також високо цінуємо керівну та активну роль українського уряду і партнерства, без якого ми були б спроможні забезпечити лише надання короткострокової гуманітарної підтримки, без надії на довгострокові зміни. Ще одним суттєвим фактом є те, що саме активна участь українського народу є одним з найважливіших компонентів партнерства для досягнення результатів. Ваша надихаючи солідарність, народе України, з тими, хто потребує допомоги, ваша енергія для здійснення реформ та ваша робота із забезпечення сталого розвитку – ось що додає наснаги!

Звичайно, необхідно ще багато зробити. Протягом декількох минулих років ООН очолювала глобальний процес формування Цілей сталого розвитку (ЦСР), що стали уособленням відповідальності країн-членів ООН перед своїми громадянами. Громадяни України з великою активністю та ентузіазмом взяли участь у кампанії Генерального секретаря ООН, що проходила з метою почути голоси всіх людей. Президент Порошенко під час свого виступу на засіданні Генеральної Асамблеї ООН взяв зобов’язання застосувати Цілі сталого розвитку в якості дороговказа для формулювання національних планів розвитку та відповідного бюджетування з метою покращення життя українців. За підтримки ООН, представники уряду в Києві та на місцях провели 10 консультацій в різних куточках України. Активна участь представників різних груп населення в консультаціях підтверджує цінність Цілей сталого розвитку в Україні. Українці можуть бути впевнені в тому, що ми будемо продовжувати співпрацю з Урядом та громадянським суспільством в Україні задля допомоги нужденним, підтримувати створення робочих місць та засобів до існування, допомагати у покращенні соціальних послуг та розбудові ефективні та відповідальних державних інститутів. Ми очікуємо та сподіваємося на найшвидшу трансформацію цих чітко сформульованих цілей у конкретні дії і результати протягом найближчих декількох років.

Сьогодні у День ООН, я вітаю вас, народе України. Ваш дух відповідає принципам Статуту ООН, і я маю за честь його дотримуватись. Ваше віддана діяльність та солідарність з тими, хто потребує допомоги, дозволяє моїй команді ООН в Україні сприяти залученню ширшої міжнародної підтримки, фінансування та допомоги для України. Це процес не завжди простий, адже іноді за двома кроками вперед, слідує один назад. Втім, ми бачимо результати. Міжнародна спільнота пишається партнерством з вами у досягненні результатів. Без сумнівів, це є ваші досягнення. Ми прагнемо підтримувати ваші зусилля, і я впевнений, що у результаті співпраці, включаючи сильну підтримку з боку Організації Об’єднаних Націй, Україна буде рухатись вперед протягом наступних років."