Київ, Україна, 27 жовтня 2016 – Через конфлікт на сході України, приблизно 2.3 мільйона людей потребують негайного доступу до якісних медичних послуг. У зв’язку з цим, уряд Італії нещодавно надав 250 000 доларів Всесвітній організації охорони здоров’я, аби покращити життєво важливі медичні послуги і забезпечити постійний доступ до якісної первинної і вторинної медичної допомоги людям, які постраждали через конфлікт на сході України.


“Уряд Італії продовжує підтримувати гуманітарну діяльність в Україні з метою полегшення страждань людей, які потребують підтримки ,” сказав Давіде Ла Чечіліа, Посол Італії в Україні.
Співпраця між урядом Італії і ВООЗ посилить і розширить нагляд за інфекційними захворюваннями і реагування на надзвичайні ситуації у країні. Ключові зусилля будуть спрямовані на зміцнення потенціалу лабораторій, забезпечення технічних рекомендацій з пріоритетних питань і ризиків охорони громадського здоров'я, а також надання доступу до якісного догляду (в тому числі реабілітації) тим, хто отримав травми чи поранення в результаті конфлікту на сході України.


“Завдяки фінансуванню з боку італійського уряду, ми зможемо заповнити критичні прогалини в наданні медичних послуг для населення, яке постраждало від конфлікту, і розширити доступу до якісних медичних сервісів, ” заявив Луїджі Міґліоріні, в.о Представника ВООЗ в Україні. “Особливі зусилля будуть зосередженні на забезпеченні населення медикаментами для лікування хронічних захворювань, для догляду за травмами і пораненнями, підтримці медичних установ, і навчання медичного персоналу.”
ВООЗ і партнери продовжують працювати над покращенням доступу до якісних медичних послуг в Україні, зокрема надаючи підтримку закладам охорони здоров’я, мобільним бригадам, а також шляхом зміцнення потенціалу країни у своєчасному виявленні і реагуванні на спалахи захворювань.

Photo WHO/Shuvayev: Лариса, 52, втратила ногу під час вибуху у Донецьку. Їй довелося покинути рідне місто, і можливості самостійно оплатити якісні медичні послуги і реабілітацію у жінки наразі немає.

#####
За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтеся до:
Ольга Іжик, Бюро ВООЗ в Україні, Київ, +380 63 427 76 96, izhyko@who.int