Київ, 23 листопада 2016 – В Україні офіційно запрацювало Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS). 22 листопада відбулося підписання Угоди між Урядом України та Управлінням ООН з обслуговування проектів (UNOPS) щодо відкриття офісу UNOPS в Україні.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.11.2016 р. Угоду підписав Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, а від Управління ООН з обслуговування проектів — заступник Генерального секретаря ООН, виконавчий директор UNOPS Грете Фаремо.

«Це лише початок, попереду – важка праця, яка має принести відчутні результати», — прокоментувалв підписання угоди заступник Генерального секретаря ООН, Виконавчий директор UNOPS Грете Фаремо.

За словами міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша: «Відкриття офісу UNOPS, який працює в усьому світі — це вияв довіри з боку ООН та впевненість у перспективному розвитку України».
В свою чергу віце-прем'єр-міністр Генадій Зубко нагадав про те, що свого часу спільно з ООН, Європейським Союзом, Світовим банком було розроблено маршрутну карту щодо ситуації на Донбасі, а український уряд затвердив її як рекомендацію до впровадження кожним міністерством нашої країни, а, зі свого боку,«відкриття офісу підсилить цей напрямок».

Слід зазначити, що домовленість про співпрацю Україні та ЮНОПС були досягнуті у травні цього року, під час зустрічі Грете Фаремо з Президентом України Петром Порошенко.

В рамках чинної Угоди передбачається застосування міжнародного досвіду UNOPS у сфері будівництва об’єктів цивільної інфраструктури, реалізації інвестиційних проектів та надання послуг у сфері закупівель. В свою чергу створення необхідних правових підстав, дозволить також напряму залучати іноземні інвестиції та грантові кошти.
Довідково

Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) було створено у 1995 році резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, з метою надання послуг у сфері закупівельної діяльності, будівництва та виконання проектів.

В усьому світі ЮНОПС допомагає країнам в питаннях відновлення миру та постконфліктної стабільності, надає послуги для раннього відновлення після природних катастроф, сприяє економічному розвитку на основі місцевих потенціалів, підтримує екологічну стійкість та адаптацію до зміни клімату.
ЮНОПС працює більш ніж у 80 країнах-членах ООН, надає послуги з управління програмами та проектами у будь-якій сфері, що підпадає під мандат ООН, з гуманітарними цілями та цілями розвитку. Також ЮНОПС є центральним органом у системі ООН з проведення закупівель для виконання мандату організації.
Діяльність офісу стосується закупівель, управління підрядами, будівельних робіт та інфраструктурних проектів - майже 2500 проектів на рік. Фінансування здійснюється за рахунок надання послуг в управлінні проектами - обсяг приблизно 1.4 млрд дол. щороку.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ