25 листопада Організація Об`єднаних Націй та світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства. Під час прес-брифінгу було оголошено про початок глобальної інформаційної кампанії Генерального Секретаря ООН «16 Днів Активізму» проти ґендерно-обумовленого насилля.

У світі немає жодної країни, де не відбувалось би насилля над жінками, Україна не є винятком. За офіційною статистикою, одна з трьох жінок та дівчат в Україні зазнавала насилля, а тому про цю проблему варто говорити та шукати варіанти вирішення.

«Для досягнення успіху нам потрібно об’єднати всіх ключових гравців – Уряд, Парламент, громадянське суспільство та приватний сектор та мати необхідні правові норми», - зазначив Ніл Вокер, Координатор системи ООН в Україні.

Пан Вокер також наголосив, що особливо актуальною ця проблема є нині на Сході України. Наразі за підтримки Фонду народонаселення ООН там працюють мобільні бригади, що надають психологічну допомогу тим, хто постраждав від домашнього насилля, але цього недостатньо, тож ООН підтримує й інші ініціативи з протидії ґендерному насильству.

Ніл Вокер також нагадав, що в рамках глобальної програми «Цілі сталого розвитку» Ціль 5 «Забезпечення ґендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчаток» спрямована саме на ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок і дівчаток.

«За інформацією правоохоронців, кожного року реєструється понад 130 тисяч заяв щодо скоєння ґендерного насильства, проте це лише 10% від реальної кількості таких випадків. В Україні відсутня культура просити про допомогу в таких випадках», - зазначила Ольга Калашник, віце-президентка міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда — Україна». Ольга підкреслила, що домашнє насилля - це не приватна справа, тому держава має протидіяти цій проблемі.

Учасники брифінгу також обговорили ситуацію навколо ратифікації урядом України Стамбульської конвенції, що мала відбутися 17 листопада. Як зазначила начальниця відділу ґендерної політики Міністерства соціальної політики Наталія Богданова: «Те, що конвенцію не було прийнято минулого тижня вказує, що попереду ще багато роботи. Без подолання дискримінації й нерівності неможливо побудувати ані стійкий мир, ні стабільний розвиток.”

Більш детальна інформація про календар подій в рамках “16 днів активізму” та інформаційний бюлетень з актуальною статистичною інформацію про насилля в України доступні на сайті Представництва ООН - https://goo.gl/o7kdoX.

Інформаційний бюлетень можна переглянути тут - https://goo.gl/JQVaGc

Знаходьте найближчий захід у своєму місті у календарі подій "16 Днів Активізму" у календарі подій - https://goo.gl/RAUvQS