5 грудня 2016 року, Київ – Гуманітарна група країни у співпраці з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України сьогодні проводять запуск Плану гуманітарного реагування для України на 2017 рік та звертаються до донорів з проханням виділити 214 млн дол. США для реагування на найнагальніші потреби близько 2,6 млн осіб з найуразливіших категорій населення з понад 3.8 млн людей, які потребують гуманітарної допомоги.

Гуманітарні операції на суму 127 млн дол. США ​​були визначені як критично важливі. Раннє фінансування має вирішальне значення для забезпечення своєчасного надання життєво необхідної допомоги у різних сферах, зокрема, для підготовки до зими та інших заходів, що залежать від фактору сезонності.

Зважаючи на безліч кризових ситуацій, що виникають по всьому світові, конкуренція за фінансування стає все більш запеклою. Людські страждання, спричинені конфліктом у східній Україні, мають залишатися пріоритетом. Згідно проведених гуманітарних оцінок, кількість людей, які потребують допомоги, збільшилася на 700 тис у порівнянні із Планом гуманітарного реагування 2016 року. За більш ніж 30 місяців конфлікту люди вичерпали свої заощадження та здатність долати труднощі. Призупинення виплат соціальної допомоги та пенсій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у 2016 році додатково погіршило ситуацію у сфері захисту в Україні. Вважається, що близько 2,9 млн людей потребують захисту, у той час як 3,7 млн осіб бракує водопостачання та санітарно-гігієнічних засобів, 2,2 млн необхідна медична допомога та 1,1 млн людей потребують продовольчої допомоги або заходів із відновлення джерел доходів. Певні покращення спостерігаються у сфері продовольчої безпеки, освіти, житла та непродовольчої допомоги; менша кількість людей потребує допомоги у цих сферах у порівнянні з минулим роком. Такий розвиток подій може бути частково пов'язаний із наданням гуманітарної допомоги. Проте, ситуація залишається нестабільною та може погіршитися у майбутньому.

План гуманітарного реагування для України на 2017 рік включає 94 проекти, запропоновані 45 організаціями, в тому числі 35 національними та міжнародними неурядовими організаціями та 10 агентствами ООН. Більше 42 млн дол. США необхідно для фінансування проектів захисту, 33,8 млн дол США – для проектів у сфері житлової та непродовольчої допомоги та 26 млн дол. США – для забезпечення доступу до безпечної питної води та санітарних послуг. «У травні 2017 року розпочнеться четвертий рік конфлікту. Гуманітарні партнери щосили намагаються задовольнити нагальні потреби людей у цьому майже непомітному конфлікті. Водночас існує можливість для більш впевненого руху у напрямку відновлення, зокрема, на підконтрольних Уряду територіях. Термінові дії в обох напрямках мають вирішальне значення для задоволення реальних потреб, викликаних конфліктом», – зазначив Ніл Вокер, Координатор системи ООН/Гуманітарний координатор ООН в Україні.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та ВПО, Вадим Черниш зазначив, що плани Уряду України для територій, які постраждали внаслідок конфлікту, передбачають не лише реалізацію проектів з розвитку, а й надання гуманітарної допомоги населенню. «В координації з міжнародними організаціями План гуманітарного реагування на 2017 рік допоможе забезпечити найнеобхідніші потреби людей, які проживають як на підконтрольній, так і на непідконтрольній Уряду України території. Документ розроблено спільно з Міністерством і ми готові докладати всіх зусиль, аби громадяни України, які постраждали внаслідок конфлікту, були захищені. Для виконання цього Плану міжнародні гуманітарні місії реалізовуватимуть широкий спектр заходів, спрямованих на порятунок життя людей, включаючи надання їжі та предметів першої необхідності, а також медичних та психологічних послуг, забезпечення житлом, теплим одягом та базовою освітою», – сказав пан Черниш. Він також додав: «Я вдячний міжнародним організаціям та донорам за співпрацю і готовність розширювати гуманітарну діяльність, яка полегшує страждання мільйонів людей. Сьогодні така підтримка для нашої країни є вкрай необхідною».