1 січня 2017 року - Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш виступив 1 січня з першим посланням до міжнародного співтовариства, закликавши уряди і народи країн у новому році боротися за мир і налагоджувати діалог, незважаючи на політичні розбіжності.

Генеральний секретар ООН

Заклик до миру

"Сьогодні, в перший день мого перебування на посаді Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй, на душі у мене неспокійно.

Мене турбує одне питання: як допомогти мільйонам людей, які стали заручниками конфлікту і зазнають нестерпних страждань в умовах воєн, кінця яким не видно?

На мирних жителів обрушується смертоносна сила. Жінки, діти та чоловіки гинуть і отримують каліцтва, змушені бігти зі своїх будинків, знедолені і переповнені відчаєм. Удари наносяться навіть по лікарнях і автоколонам з допомогою.

У цих війнах немає переможців – є тільки переможені. Трильйони доларів витрачаються на знищення соціальної та економічної бази, розкручуючи тим самим спіраль недовіри і страху, – і це порочне коло може зберігатися протягом кількох поколінь. Дестабілізується становище в цілих регіонах, і нікого не обходить стороною нова загроза глобального тероризму.

Я закликаю вас всіх в цей Новий рік разом зі мною дати спільну новорічну обітницю.

Давайте поставимо на перше місце досягнення миру!

Нехай 2017 рік стане для всіх нас – простих громадян, урядів, керівників – роком боротьби за подолання наших розбіжностей.

Давайте проявляти солідарність і співчуття в повсякденному житті та налагоджувати діалог на основі шанобливого ставлення один до одного, незважаючи на відмінності в політичних підходах...

Давайте припинимо вогонь на полях битв – і будемо домагатися компромісу за столом переговорів з метою досягнення політичних рішень...

Мир повинен бути нашою метою, нашою дороговказною зіркою.

Все, що рухає нашою єдиною людською сім'єю, – надії та прагнення до гідного життя, сподівання прогресу і благополуччя – залежить від миру.

А мир залежить від нас.

Я звертаюся до всіх вас із закликом прийняти разом зі мною зобов'язання боротися за мир – сьогодні і кожен день.

Нехай 2017 рік стане роком миру!

Дякую вам.