1 лютого 2017 - Після інтенсивних боїв навколо міста Авдіївка Донецької області в останні два дні більше 17000 людей – у тому числі 2500 дітей – залишилися на морозі без опалення, світла і води.

Шість шкіл і чотири дитячих садки в цьому районі також закрилися через бойові дії, що призупинило освітній процес і спричинило у дітей ще більший стрес, з огляду на те, що вони втратили таку необхідну рутину і ознаку стабільності як можливість ходити до школи.

Системам електро- та водопостачання в Авдіївці було завдано серйозної шкоди 29 і 30 січня. Як наслідок, відключення електроенергії унеможливило відкачування води з запасного резервуара, що обслуговує місто і від чого залежить опалювальна система. За умов коли температура опускається нижче 17 градусів за Цельсієм (1 градус за Фаренгейтом), ситуація може мати катастрофічні наслідки для жителів Авдіївки.

"Мало того, що життю тисяч дітей в Авдіївці, та по обидва боки конфлікту, загрожує небезпека, ситуація ускладнюється відсутністю води та світла, а це означає, що будинки стають небезпечно холодними і стан здоров'я погіршується просто на очах", - сказала Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

"ЮНІСЕФ та партнери закликають забезпечити безпечний доступ для проведення невідкладних ремонтних робіт на пошкоджених системах водо- та електропостачання, щоби запобігти подальшим стражданням людей", - додала вона.

Подача води в інші міста та села в Донецькій області також зупинився після того, як джерело живлення Донецької фільтрувальної станції було відключене 29 січня. Фільтрувальна станція забезпечує водою близько 400 000 людей. Вода подається за графіком і не виключена ймовірність того, що постачання водопровідної питної води може зупинитися зовсім.

###

Про ЮНІСЕФ

В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більше інформації про ЮНІСЕФ в Україні та нашу роботу з дітьми:

www.unicef.org/ukraine.

Див. наші останні Звіти про гуманітарну ситуацію.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ в Україні у Twitter та Facebook.

Для отримання детальнішої інформації звертайтеся до:

Юлії Побережної, спеціаліста інформаційного відділу ЮНІСЕФ Україна Тел.: +380 50 388 2951 ipoberezhna@unicef.org