Kиїв/Женева, 17 лютого 2017 року: Тоді як конфлікт, що триває з різною інтенсивністю у східній Україні, вступає у свій четвертий рік, 1 мільйон дітей потребують невідкладної гуманітарної допомоги – а це майже удвічі більше, ніж минулого року, каже ЮНІСЕФ.

Таке збільшення – а ідеться про ще 420 тисяч дівчат і хлопців – пов’язано із триваючими бойовими діями та постійним погіршенням умов життя у східній Україні, звідки до інших регіонів України вимушено переїхали близько 1,7 мільйона осіб, багато сімей втратили джерела доходу і доступ до соціальної допомоги та охорони здоров’я, а вартість життя різко зросла.

«Це невидимий надзвичайний стан – криза, про яку більшість світу вже забула, – зауважує Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. – Протягом останніх трьох років діти на сході України живуть у постійному страху непередбачуваних бойових дій та обстрілів. Їхні школи були зруйновані, вони були змушені залишити свої домівки, і втратили доступ до таких базових благ, як тепло і вода».

Сотні випадків порушення режиму припинення вогню кожного дня загострюють ризики для фізичної безпеки і психологічного благополуччя дітей. Ця ситуація є особливо гострою для приблизно 200 тисяч дівчат і хлопців, які проживають у межах 15 кілометрів з обох сторін від лінії конфлікту на сході України – лінії, що розділяє підконтрольні та непідконтрольні Уряду території, і де бойові дії є найбільш інтенсивними.

19 тисяч дітей у цій зоні наражаються на загрозу постраждати від мін та нерозірваних боєприпасів, а 12 тисяч дітей живуть у населених пунктах, що зазнають обстрілів щонайменше раз на місяць. Тисячам дітем доводиться регулярно шукати схову у імпровізованих бомбосховищах.

Вчителі, психологи та батьки повідомляють про ознаки важкого психосоціального стресу у дітей, у тому числі про нічні кошмари, агресію, соціальну самоізоляцію і паніку, що спричиняється гучними звуками.

Більше 740 шкіл – а це кожна п’ята в уражених районах – були зруйновані або пошкоджені.

ЮНІСЕФ ще раз закликає всі сторони конфлікту негайно повернутися до своїх зобов’язань щодо припинення вогню, які вони взяли на себе у Мінську в серпні 2015 року, та поважати норми міжнародного гуманітарного права, у тому числі щодо забезпечення безперешкодного доступу до гуманітарної допомоги.

«Після трьох жахливих років діти у східній Україні терміново потребують тривалого миру, щоб їхні непотрібні страждання припинилися», – підкреслює Джованна Барберіс.

ЮНІСЕФ намагається зібрати 31,3 млн. дол., щоби продовжувати надавати підтримку у сфері охорони здоров’я, харчування, освіти, санітарії та гігієни, забезпечувати доступ до чистої питної води та захисту для всіх дітей і сімей, які постраждали внаслідок конфлікту. Станом на сьогодні було отримано приблизно 10% від необхідної суми.

Примітка для редакторів
У 2016 році ЮНІСЕФ:

  • Надав психосоціальну підтримку 207 тисячам дітей та осіб, які доглядають за дітьми;
  • Охопив 500 тисяч дітей та їхніх сімей навчанням з питань мінної небезпеки;
  • Забезпечив теплий одяг 10 тисячам дітей і сімей з низьким рівнем доходу, які проживають у населених пунктах поблизу лінії конфлікту;
  • Надав чисту питну воду та забезпечив доступ до життєво-важливої санітарно-гігієнічної інфраструктури для 2,5 мільйонів осіб;
  • Провів роботи з відбудови 50 шкіл та надав навчальні матеріали 150 тисячам дітей;
  • Підтримав безпечне народження приблизно 29 тисяч малюків шляхом надання акушерських наборів.

Завантажте фото у високій якості.

Про ЮНІСЕФ

В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.

Контакти для отримання детальнішої інформації:
Юлія Побережна, ЮНІСЕФ у Києві, +380 50 388 29 51, ipoberezhna@unicef.org

Мелані Шарп (Melanie Sharpe), ЮНІСЕФ у Женеві, +41 79 834 74 01 msharpe@unicef.org

Крістен Елсбі (Kristen Elsby), ЮНІСЕФ у Женеві, +41 79 938 8273, kelsby@unicef.org


ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ