Менш ніж за місяць тисячі найбільш вразливих жінок та дівчат-підлітків, які постраждали від збройного конфлікту на сході України, можуть втратити доступ до життєво необхідних послуг соціально-психологічної та медичної допомоги, зважаючи на те, що довгострокова діяльність Фонду народонаселення ООН в Україні щодо реагування на негайні гуманітарні потреби, опинилася під серйозною загрозою за відсутності фінансування на 2017 рік.

На сході України існує значний ризик гендерно-обумовленого насильства (ГОН), особливо у районах поблизу «лінії розмежування». Висока концентрація військових та воєнізованих груп, у поєднанні зі швидким зростанням кількості зброї, слабкістю правоохоронних органів і безкарністю злочинців, збільшили ризик ГОН, особливо для жінок-ВПО та дівчат-підлітків. Низький рівень повідомлення випадків ГОН додатково посилює вразливість.

Від початку конфлікту Фонд народонаселення ООН в Україні надає гуманітарну допомогу через реалізацію багатоцільової програми, спрямованої на задоволення потреб жінок та дівчат-підлітків у сферах запобігання і протидії гендерно-обумовленому насильству та охорони репродуктивного здоров’я, насамперед, шляхом забезпечення доступу населення до життєво необхідної соціально-психологічної допомоги та медичних послуг, особливо у віддалених населених пунктах та районах уздовж контактної лінії.

  • 14 600 постраждалих від гендерно-обумовленого насильства отримали соціально-психологічну допомогу, що надається 26 мобільними бригадами у 5 областях. Для більш як 60% постраждалих це був перший і чи не єдиний шанс отримати таку необхідну допомогу. Гендерно-обумовлене насильство залишається прихованою проблемою, а тому робота мобільних бригад соціально-психологічної допомоги є надзвичайно важливою для допомоги постраждалим від насильства
  • Лише протягом жовтня-грудня на Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації отримано 12 878 дзвінків та надано відповідну кількість психологічних консультацій постраждалим від насильства. Понад 65% усіх дзвінків надходило вночі та протягом вихідних, приблизно 5% – з непідконтрольних уряду України територій. Постраждалих також перенаправляли для отримання допомоги до інших служб, у тому числі мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Підтримка ФН ООН забезпечила цілодобове функціонування «гарячої» лінії (наразі 66% дзвінків надходять вночі)
  • Перші постраждалі вже отримали допомогу в тимчасовому притулку для потерпілих від гендерно-обумовленого насильства, відкритому в Харкові у листопаді 2016 року. ФН ООН надає підтримку місцевим органам влади щодо відкриття аналогічних закладів для постраждалих від насильства у Кривому Розі та Бердянську, а також у Донецькій та Луганській областях
  • Понад 300 000 осіб охоплено протягом 2016 року в рамках широкомасштабної інформаційної та просвітницької кампанії «Розірви коло», спрямованої на підвищення рівня обізнаності щодо проблеми ГОН та наявних послуг для допомоги постраждалим від нього
  • Більш як 120 000 жінок отримали безкоштовну допомогу з охорони материнського та репродуктивного здоров’я завдяки 528 медичним наборам, 68 000 гінекологічних наборів, а також медичному обладнанню, доставленим ФН ООН до пологових будинків на сході України. Понад 7 мільйонів презервативів було розповсюджено з метою попередження ВІЛ та ІПСШ і запобігання небажаних вагітностей серед найбільш вразливих категорій жінок.

ФН ООН потребує 3.3 млн. доларів для продовження роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, створення притулків для потерпілих від насильства, забезпечення доступу до послуг з охорони сексуального та репродуктивного здоров’я для внутрішньо переміщених і постраждалих від конфлікту жінок та дівчат-підлітків в умовах триваючої кризи.

Детальна інформація тут:

Проекти ФН ООН в рамках Плану гуманітарного реагування на 2017 рік: https://ops.unocha.org/projects.aspx?appealid=2892&type=my

Гуманітарна діяльність ФН ООН в Україні: www.unfpa.org.ua/eng/humanitarian_response/project%20brief.html

Наші контакти:

Представник ФН ООН в Україні, Каспар Пік: peek@unfpa.org

Координатор проекту, Людмила Шевцова: shevtsova@unfpa.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ