8 березня 2017 року - З нагоди Міжнародного жіночого дня Генеральний секретар звернувся до світової спільноти із закликом зробити все можливе для подолання усталених упереджень, підтримки активних дій і залучення, а також розповсюдження ідей гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР

ПИСЬМОВЕ ЗВЕРНЕННЯ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ЖІНОЧОГО ДНЯ

Нью-Йорк, 8 березня 2017 року

Права жінок - це права людини. Однак ми живемо в світі, який стає більш непередбачуваним і хаотичним, а права жінок і дівчат скорочуються, обмежуються і скасовуються.

Розширення прав і можливостей жінок і дівчат є єдиним способом захисту їх прав та забезпечення повної реалізації їх потенціалу.

Історично нерівне положення чоловіків і жінок, яке посилюється зростаючою нерівністю в суспільствах, країнах і між ними, призводить до посилення дискримінації по відношенню до жінок і дівчат. У всьому світі зловживання традиціями, культурними цінностями і основами релігій призводить до обмеження прав жінок, закріплення сексизму та захисту жінконенависницьких практик.

Юридичні права жінок, які ніколи не були рівними з чоловіками ні на одному з континентів, порушуються ще більше. беруться під сумнів право жінок на своє власне тіло. Відомі випадки коли жінки стають об'єктом залякування і домагань як у кіберпросторі, так і в повсякденному житті. У гірших випадках екстремісти і терористи будують свої ідеології навколо ідеї підпорядкування жінок і дівчат, роблячи їх об’єктами сексуального та гендерного насильства, примусових шлюбів і фактичного поневолення.

Незважаючи на певний прогрес, керівні посади як і раніше повсюди займають чоловіки, а економічний і гендерний розрив збільшується в силу застарілих уявлень і укоріненого чоловічого шовінізму. Ми маємо це змінити шляхом розширення прав і можливостей жінок на всіх рівнях, надати їм можливості бути почутими, контролювати своє власне життя і наше майбутнє.

Позбавлення прав жінок і дівчат є помилковим; воно має серйозні соціальні і економічні наслідки, які відкидають нас всіх назад у минуле. Гендерна рівність сприяє перетворенням, яке вкрай необхідно для повноцінного функціонування громад, суспільств і економік.

Доступ жінок до системи освіти і охорони здоров'я має переваги для їх сімей і громад, і користуватися ними будуть майбутні покоління. Для дівчат додатковий рік навчання в школі може принести в майбутньому додатково до 25 відсотків доходу.

Повноцінне залучення жінок до роботи створює економічні можливості і забезпечує зростання. В результаті скорочення гендерного розриву в сфері зайнятості світовий ВВП може додатково зрости на 12 трлн. дол. США до 2025 року . Збільшення частки жінок в державних установах забезпечує їх представництво, підвищує інноваційний потенціал, покращує процес прийняття рішень і створює переваги для суспільства в цілому.

Гендерна рівність займає ключове місце в порядку денному сталого розвитку до 2030 року - глобальному плані, узгодженому лідерами всіх країн для вирішення поставлених перед нами проблем. П`ята ціль сталого розвитку містить конкретний заклик забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей всіх жінок і дівчат, яка є центральною для досягнення всіх 17-ти Цілей сталого розвитку.

Я сповнений рішучості розширювати участь жінок в нашій роботі з підтримки миру і безпеки. Жінки-учасниці переговорного процесу підвищують шанси досягнення стійкого миру, а жінки-миротворці знижують ризики сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

Я запроваджую чітку «дорожню карту» з цільовими показниками досягнення гендерної рівності в рамках всієї системи Організації Об`єднаних Націй, що дозволить нашій Організації по-справжньому представляти людство, на службі якого ми знаходимося. Попередні цілі не були досягнуті. Тепер нам необхідно перейти від цілей до конкретних дій.

У Міжнародний жіночий день давайте пообіцяємо зробити все від нас залежне для подолання усталених упереджень, підтримки активних дій і залучення, а також розповсюдження ідей гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ