9 березня 2017 року, Київ, Україна – Оголошено імена переможців конкурсу ООН для журналістів «Цілі сталого розвитку», мета якого – заохотити представників ЗМІ до висвітлення теми імплементації та реалізації глобальної програми «Цілі сталого розвитку» в Україні, подолання викликів, пов’язаних з цим процесом, переходу на нові стандарти розвитку і використання нових можливостей, що відкриваються із запровадженням Цілей сталого розвитку.

Роботи переможців були обрані фахівцями агентств, фондів та програм ООН в Україні, експертами з відповідних питань серед більш ніж 400 робіт, надісланих для участі у конкурсі.

Переможці конкурсу:

Анна Мячина, (Одеське життя)

Цикл із трьох матеріалів:

  • Брудна правда про сміттєві звалища Одеси

http://odessa-life.od.ua/article/6926-Gryaznaya-pravda-Odessy

  • Інтерактивна карта міста з відмітками про проблемні ситуації (сміття, аварії; акти вандалізму і т.д), на яку кожен одесит може додавати свою інформацію. Редакція тримає на контролі вирішення проблем http://pro.odessa-life.od.ua/index.php/vse-proekty/odessa-update.html

Алла Котляр, «Дзеркало тижня»

«Успішні люди — успішна країна?»
http://gazeta.dt.ua/socium/uspishni-lyudi-uspishna-krayina-_.html

Тетяна Штифурко, Роман Балук, ZIK.UA

«Мисливці за вітром і сонцем»

http://zik.ua/special/myslyvtsi_za_vitrom_i_sontsem

Бобрівець Мар'яна, «Вільне життя»

«А дітям хочеться до дітей»

vilne.org.ua/2015/12/а-дітям-хочеться-до-дітей

Листопад Олег Григорович, «Урядовий кур’єр»

«Чи готові ми до нових катастроф? Україні потрібно створити дієву систему реагування на надзвичайні ситуації»

http://ukurier.gov.ua/uk/articles/chi-gotovi-mi-do-novih-katastrof/

Олександра Бичковська, Segodnya.ua

Жизнь в стиле природы: какие трудности приходится преодолевать эколюдям

http://www.segodnya.ua/life/stories/zhizn-v-stile-prirody-kakie-trudnosti-prihoditsya-preodolevat-ekolyudyam-741470.html

Олег Перетяка, Paralel-media.сom.

Децентрализация в Украине: процесс пошел!

http://paralel-media.com.ua/p75647.html

Ольга Веснянка, Громадське радіо

Низка інтерв'ю щодо гендерної рівності для Громадського радіо

https://www.hromadskeradio.org/team/olga-vesnyanka

Дует фотографів Віталій Головін і Тетяна Довгань

"Народне голосування" за компанію з найсильнішим "геном сталості"

http://contest.stalo.delo.ua/#url=http://contest.stalo.delo.ua/ua/main/id/012/

Також, організатори конкурсу відзначили спеціальними грамотами наступних авторів: Тетяна Кулицька, Ганна Герич, Любов Єремічева, Семен Перцовський, Ганна Прокаєва, Тетяна Щербатюк, Ірина Шевченко, Ірина Коваль, Тетяна Касьян, Тетяна Василець, Оксана Хомей, Володимир Афонченко, Амiрханян Наталiя, Ліна Плющакова, Оксана Кириленко, Ірина Ястребова, Ерік Бринза, Мар'яна Вербовська, Вікторія Жуган, Оксана Зіньковська, Марина Заїка, Оксана Лимар, Олена Димшиц, Тетяна Штифурко, Наталія Андрющенко, Олена Солодовнікова, Власта Лазур, Світлана Чернецька, Інна Михальченко, Тетяна Василець, Юлія Шматченко, Тетяна Жавжарова, Світлана Галатова, Іван Антипенко, Марія Бровді, Микола Калюжний, Алевтина Гармаш, Ірина Шевченко, Віта Омельчук, Юлія Божко, Луіза Полякова, Олена Гладських.

***

Довідково: Конкурс ініційовано Представництвом ООН в Україні, Міністерством економічного розвитку та торгівлі України, Програмою сприяння зеленій модернізації економіки України GIZ та підтримано окремими агентствами, фондами та програмами ООН, а саме, Програмою розвитку ООН, Дитячим фондом ООН, Агентством ООН у справах біженців, Міжнародною організацією міграції, та іншими установами ООН в Україні.

17 цілей сталого розвитку (ЦCР) є частиною Порядку денного в галузі розвитку на період до 2030 року, прийнятого світовими лідерами на історичному Саміті ООН у вересні 2015 року. З цими новими цілями, що стосуються всіх людей, протягом наступних п'ятнадцяти років країни будуть спрямовувати свої зусилля на подолання всіх форм бідності, на боротьбу з нерівністю та на усунення негативних проявів кліматичних змін. Хоча 17 ЦСР не є юридично обов'язковими, очікується, що уряди візьмуть на себе відповідальність і створять національні умови для їх досягнення. Країни несуть основну відповідальність за подальшу діяльність та аналіз досягнутого в реалізації цих цілей, що потребує якісного, доступного та своєчасного збору даних. Регіональні заходи з контролю та аналізу будуть ґрунтуватися на аналізах на національному рівні та сприятимуть подальшій діяльності та аналізу на глобальному рівні.

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до Вікторії Андрієвської, +380442539363, andrievska@un.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ