1-2 квітня 2017 року – учасники моделювання у НАУКМА з усієї України мали можливість представляти дипломатичні інтереси певної держави: першого дня обговорювали позиції країн щодо теми комітету, протягом другого дня писатили резолюцію - документ з рекомендаціями для вирішення проблеми, зазначеної в тематиці комітету.

Модель ООН у НАУКМА відкрив Ніл Вокер, Координатор з гуманітарних питань, Координатор системи ООН в Україні, Постійний представник Програми Розвитку ООН в Україні: "Я впевнений, що всі ви сьогодні тут, бо вам не байдужа доля своєї країни і всього світу. Ви майбутні лідери цієї країни і ця конференція підготує вас до цієї ролі.Я дуже радий, що питання, які ви сьогодні обговорюватимете стосуються Глобальних Цілей сталого розвитку, досягнути яких буде можливо завдки такій молоді як ви". (Читати промову повністю)

Учасники Моделі ООН у НаУКМА працювали у наступних комітетах:

1. Кризовий комітет на основі UNIDO (UN Industrial Development Organization).

Тема: Енергетична безпека. Протягом моделювання кожен з делегатів буде отримувати повідомлення про вигадані на основі реальних подій кризові ситуації в сфері енергетики та вирішувати їх прямо на засіданні. Попередження: до участі в цьому комітеті допускаються тільки делегати, які мали досвід моделювання.

2. Рада Безпеки. Вас вразить авторський кейс, сформований дуже досвідченими моделістами, а змодельована криза з динамічним розвитком подій зробить Ваші спогади про нашу МООН незабутніми!

3. Special Committee on International Terrorism (in English).

Тема: Fighting terrorism financing.

4. Міжнародна організація громадської авіації (ICAO — International Civil Aviation Organization)

Тема: Безпека цивільної авіації на території військового конфлікту.

Тема: Захист прав цивільного населення у гарячих точках. Розроблення механізмів, які б призвели до реалізації положень Конвенції про захист цивільного населення під час війни.

6. Економічна і Соціальна Рада (ЕКОСОР)

Тема: Подолання корупції на локальному та міжнародному рівнях.

Модель ООН – наукова гра-конференція, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. Учасники – делегати, відтворюють роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні поточних питань, які стоять на порядку денному в ООН. За рахунок імітації діяльності ООН, на прикладі роботи різних органів організації, учасники дізнаються про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх вирішення ООН.

Щорічно проходять сотні Моделей ООН у всьому світі, а 2009 року вперше відбулась Глобальна Модель ООН.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ