5 червня 2017 року- в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку пройде конференція про океани. Конференція має на меті стати переломним моментом, який повністю змінить спад здоров'я нашого океану для людей, планети та процвітання. Вона буде направлена на пошук рішень з участю всіх. Уряди Фіджі та Швеції відповідають за спільну організацію Конференції.

Конференція зобов'язується:

  • Визначити шляхи та засоби для підтримки впровадження Ціль сталого розвитку №14;
  • Спиратися на існуючі успішні партнерства і стимулювати новаторські і конкретні нові партнерства для просування реалізації Цілі №14;
  • Залучати всі зацікавлені сторони, об'єднуючи зусилля урядів, систем ООН, інших міжурядових організацій, міжнародних фінансових інститутів, неурядових організацій, організацій громадянського суспільства, академічних установ, наукового спів-товариства, приватного сектору, благодійних організацій та інших діячів, щоб оцінити проблеми і можливості, а також заходи, пов'язані з реалізацією Цілі №14;
  • Обмінюватись досвідом, отриманим на національному, регіональному та міжнародному рівнях у здійсненні Цілі №14;
  • Сприяти розвитку і процесу розгляду Порядку денного у галузі сталого розвитку 2030, вносячи вклад у політичний форум високого рівня зі сталого розвитку, відповідно до резолюцій 67/290 від 9 липня 2013 року, 70/1 від 25 вересня 2015 року і 70/299 від 29 липня 2016 року, на здійснення Цілі №14, включаючи можливості для зміцнення прогресу в майбутньому;
  • Конференція повинна складатися пленарних засідань, партнерських діалогів та спеціальної події ознаменування Всесвітнього дня океанів.
  • Конференція повинна ухвалити на основі консенсусу коротку, зосереджену, узгоджену на міжурядовому рівні декларацію у вигляді "Заклику до дій" для реалізації Цілі №14 і звіт, що містить висновки співголів партнерських діалогів, а також перелік добровільних зобов'язань для реалізації Цілі №14, які будуть оголошені на Конференції.

Голова Генеральної Асамблеї скличе дводенну підготовчу зустріч 15-16 лютого 2017 в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, щоб під головуванням й. в. пана Альваро Медонья Моура, Постійного представника Португалії в ООН і й. в. пана Бурхана Гафура, Постійного представника Сінгапуру в ООН, двох посередників, з метою розгляду тем для партнерських діалогів та елементів для "Заклику до дій".

Пан Ву Хунбо, заступник Генерального секретаря з економічних і соціальних питань ООН є Генеральним секретарем Конференції. Пан Мігель де Серп Соарес, заступник Генерального секретаря з правових питань та Юрисконсульта Організації Об'єднаних Націй є спеціальним радником Голів Конференції з океанів і правових питань.

Додаткова інформація про Конференцію: https://oceanconference.un.org/

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ