8 червня 2017 року - Виконавчий директор програми ООН Жінки пані Фумзілє Мламбо-Нгкука вперше відвідує Україну, щоб підтвердити важливість забезпечення рівних прав жінок і дівчат, підтримати країну в зусиллях з досягнення гендерної рівності та розширити права і можливості жінок і дівчат в Україні.

У Києві пані Фумзілє Мламбо-Нгкука зустрічається з урядовцями, парламентарями, донорами, жінками, які стикаються з різними формами дискримінації. Її візит відбувається у вирішальний для України час, коли в країні триває збройний конфлікт і реалізація широкомасштабної національної програми реформ.

8 червня Виконавчий директор провела двосторонню зустріч з Іванною Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції , щоб підтримати Україну у забезпеченні гендерної рівності шляхом зміцнення організаційної структури держави та проведення реформ.

Разом з Вадимом Чернишом, Міністром тимчасово окупованих територіях і внутрішньо переміщених осіб, пані Фумзілє Мламбо-Нгкука відкрила семінар про роль жінок у відновленні і підтримці миру. Мета семінару - об'єднання зусиль партнерів, в тому числі жінок-переселенок зі Східної України та представниць національних меншин, Омбудсмена, організацій громадянського суспільства та донорів для обговорення проблем, з якими стикаються жінки в контексті конфлікту на сході України. В рамках семінару жінки-переселенки відкрили театральну виставу, яка продемонструвала сильні історії з їх життя та буденність, з якою їм доводиться щодня стикатись.

Кожна жінка, яка брала участь у виставі, має за плечима великий досвід подолання викликів та труднощів, пов’язаних із внутрішнім переселенням. Після семінару пані Фумзілє Мламбо-Нгкука провела переговори з внутрішньо переміщеними жінками з постраждалих від конфлікту територій на сході України.

9 червня пані Фумзілє Мламбо-Нгкука проведе двосторонні зустрічі з ключовими урядовими міністерствами, відомствами і парламентаріями. У свій останній день в Україні, 10 червня Виконавчий директор відкриє дві нові ініціативи ООН: «CEDAW в дії!», Що фінансується урядом Канади, і «Гендерна рівність в центрі реформ», що фінансується урядом Швеції, на прес-конференції з віце-прем'єр міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтерграції Іванною Климпуш-Цинцадзе, а також послами Канади та Швеції.

Більше про візит: http://www.unwomen.org/en/news/stories/2017/6/announcer-ed-phumzile-to-visit-ukraine-and-moldova#sthash.5izQhnNl.dpuf

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ