13 червня 2017 року - Генеральний Секретар ООН звернувся до світової спільноти із закликом зробити все можливе, щоб досягнути миру у світі.

'Коли я обійняв посаду Генерального Секретаря та приступив до виконання своїх службових обов'язків у січні цього року, насамперед я звернувся із закликом до миру - закликом до всіх громадян, держав та їх політичних лідерів поставити питання миру на перше місце!

Міжнародний день миру, що відзначається щорічно 21 вересня, втілює наші спільні прагнення до того, щоб покласти край марним людським стражданням сприченими збройними конфліктами. Цього дня народи по всьому світі мають мають змогу вшанувати та віддати належне тим зв'язкам, які об'єднують нас всіх, незалежно від нашого походження.

В цей день ООН закликає до світового припинення бойових дій та відмови від насильства на 24-години, сподіваючись на те, що один день без зброї призведе до ще одного і ще одного і зрештою зброя стихне назавжди.

Але всеж таки для досягнення миру не достатньо одного тільки припинення вживання зброї. Справжній мир вимагає налагодження взаємовідносин, боротьбу проти дискримінації та відстоювання прав людини усіх народів світу.

Ось чому провідною думкою Міжнародний Дня Миру являється наступний вислів: «Об'єднаймось разом заради миру: безпека та гідність для всіх», приділяючи основну увагу проблемі тяжкого положення в якому знаходяться біженці та переселенці по всьому світі.

Наш обов'язок, як членів міжнародного товариства полягає в тому, щоб кожного, хто був вимушений покинути свою домівку, забезпечити захистом та притулком, на який вони мають право згідно міжнародного права.

Ми зобов'язані як члени однієї світової родини зробити так, щоб замість страху панувало добро.

Протягом наступних 100 днів задумаймося над долею мільйонів безпорадних членів нашого суспільства, більшість з яких витратили все, що вони мали та нуждаються в нашій чуйності та потребують нашої допомоги.

Об'єднаймося разом задля діалогу щодо того, що ми можемо зробити, щоб надати їм допомогу.

Визнаймо той факт, що існує безліч шляхів, якими вони можуть принести користь суспільству та державі яка їх приймає.

І нарешті, примножуймо наші зусилля, спрямовані на вирішення насамперед початкових підстав для конфлікту, сприяймо нашій роботі по забезпеченню сталого розвитку та просилимо наш вплив на запобігання виникненню насильства в світі у першу чергу.

Відкривши наші серця, об'єднавши спільні зусилля у підтримці біженців та переселенців ми зможемо наблизитись до досягнення миру, добробуту та захисту для всіх'.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ