20 червня 2017 року - Сьогодні в ході прес-конференції в Нью-Йорку Генеральний секретар ООН заявив, що світ повинен більш активно реагувати на кризу в сфері біженців.

У зв'язку з цим він запропонував багатим країнам тримати свої кордони відкритими, а також збільшити квоту на переселення біженців з бідних країн. Антоніу Гутерріш порадив наслідувати приклад Уганди в питанні надання притулку і повідомив, що сьогодні ввечері відправляється з візитом в цю країну.

Генеральний секретар ООН нагадав, що захист біженців - це не просто прояв солідарності або співчуття, а обов'язок держав-членів, закріплений в міжнародному праві і, зокрема, в Конвенції ООН щодо захисту біженців 1951 року і багатьох регіональних правових документах.

«З метою розв'язання кризи біженців я закликаю міжнародну спільноту вжити заходів на п'яти напрямках», - заявив Генеральний секретар на прес-конференції, приуроченій до Всесвітнього дня біженців.

У зв'язку з цим глава ООН закликав:

  • відновити цілісність міжнародного режиму захисту біженців
  • домагатися врегулювання конфліктів, що породжують потоки біженців
  • збільшити фінансування на проекти з надання гуманітарної допомоги біженцям
  • надати допомогу бідним державам, які приймають найбільше число біженців
  • збільшити квоту на переселення біженців в багаті країни

«Наш обов'язок - більш активно проявляти солідарність з глобальним Півднем, де є більша частина біженців. Я також прошу розвинені країни світу збільшити квоти на розселення біженців, щонайменше, до рівня дворічної або трирічної давнини», - сказав Антоніу Гутерріш.

Глава ООН засудив практику деяких держав, пов'язану із закриттям кордонів і відправкою шукачів притулку назад в ті країни, де існують загрози їхньому життю і безпеці.

Антоніу Гутерріш подякував державам, які зустрічають біженців з розпростертими обіймами. Як приклад глава ООН навів Ліван, Кенію, а також Уганду, яка приймає 1,3 млн. Біженців. Ця маленька бідна країна дала притулок в три рази більше біженців з Південного Судану, ніж європейські країни. При цьому Уганда не просто розселяє цих людей в табори для біженців, але намагається також інтегрувати їх у суспільство, виділяючи їм наділи землі.

Говорячи про свою поїздку в Уганду, глава ООН заявив, що її мета - виявити солідарність з народом Уганди і біженцями в цій країні.

Генеральний секретар ООН нагадав, що в цьому році під егідою Генеральної Асамблеї буде проведено два засідання високого рівня, присвячених захисту біженців і мігрантів. Говорячи про мігрантів, він підкреслив, що мова йде про людей, які шукають кращого життя і кращого заробітку, і на відміну від біженців не потребують міжнародного захисту від переслідувань і насильства.

Інформаційний центр ООН

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ