Представництво ООН в Україні пропонує ознайомитися з Новою  програмою розвитку міст українською мовою.     

З 17 по 20 жовтня 2016 року у Кіто, столиці Еквадору,  Нову програму розвитку міст ухвалили на Конференції Організації Об'єднаних Націй із житла та сталого міського розвитку (Хабітат-III). Програма включає 175 пунктів та охоплює різні аспекти урбаністики:

  • стале й суспільне міське процвітання та можливості для всіх;
  • сталий міський розвиток для соціальної інтеграції;
  • подолання злиднів;
  • екологічно сталий і стабільний міський розвиток;
  • створення сприятливої основи для побудови управління міським господарством.

        До 2050 року міське населення світу збільшиться майже в два рази, тому урбанізація буде однією з найбільш радикальних тенденцій XXI століття.

        Спостерігається поліпшення якості життя мільйонів міських жителів,  але збереження численних форм бідності, зростаюча нерівність і погіршення стану навколишнього середовища залишаються одними з основних перешкод на шляху до забезпечення сталого розвитку в усьому світі.

Важливу роль має культура і культурна різноманітність, яка є  джерелом збагачення людства і робить значний внесок у сталий розвиток міст, населених пунктів і громадян, наділяючи їх можливістю грати активну й унікальну роль в ініціативах у сфері розвитку.

          Мета Програми полягає у створенні таких міст і населених пунктів, де всі люди можуть користуватися рівними правами і можливостями, а також своїми основними свободами.

          Нова програма розвитку міст є універсальною за своїм охопленням та  ставить на перше місце інтереси людини, захищає планету і,  заснована на довгостроковій концепції, викладає пріоритети і дії на глобальному, регіональному, національному, субнаціональному і місцевому рівнях.

Повний текст Нової програми розвитку міст українською

Повний текст Нової програми розвитку міст російською

Повний текст Нової програми розвитку міст англійською