14 вересня 2017 року, Краматорськ - Представники агентств, фондів та програм ООН, які працюють на сxоді України провели відкриту зустріч у Краматорську для всіx оxочиx дізнатись про діяльність Організації Об’єднаниx Націй в місті та області.

Команда ООН на сході України складається з одинадцяти агентств. Працюючи у багатьох напрямках і надаючи різні види допомоги, вони об’єднані спільною метою: забезпечення миру, розвитку, поваги до прав людини та гідності особистості. Під час зустрічі з місцевими жителями, представники ООН розповіли про свою діяльність та результати, яких було досягнуто протягом останніх трьох років.

Одна з найважливіших передумов успішної роботи – дієва співпраця з урядом та місцевими органами влади. «Донецька обласна державна адміністрація плідно співпрацює з усіма 11-ма агентствами ООН, які працюють на сxоді України. Саме ООН здійснює швидке реагування, допомагає з відновленням будинків, проводить колосальну роботу з переселенцями і вирішує гострі проблеми, які потребують оперативного реагування. Я щиро хочу подякувати тим, хто знаходиться тут і щодня допомагає нам, незважаючи на складність ситуації, що склалася», - підкреслив Заступник голови Донецької обласної державної адміністрації пан Ігор Стокоз.

Від початку збройного конфлікту на сході України агентства ООН спрямовують багато зусиль для покращення становища найбільш уразливих та постраждалих груп населення. Зокрема, надають гуманітарну, правову та психологічну допомогу, сприяють захисту прав людини та встановленню правосуддя, створюють можливості для працевлаштування, відновлюють об’єкти інфраструктури, сприяють налагодженню соціальної згуртованості. Ось лише деякі з результатів в Донецькій області:

Під час зустрічі з місцевими жителями, представники ООН розповіли про конкретні напрямки роботи та результати, які було досягнуто протягом останніх трьох років роботи. Ось лише деякі з результатів, які досягнуто за підтримки ООН.

 • Надано продовольчу допомогу майже 1 мільйону жителів територій, які постраждали в результаті конфлікту.
 • Більш ніж 27 тисяч домогосподарствта малих фермерських господарств у 8-км зоні вздовж лінї розмежування отримали гуманітарну допомогу у формі насіння овочів, поголів'я тварин та систем капельного зрошування. Також підтримка надається місцевим кооперативам та відбувається сприяння налагодженню системи сільськогосподарських дорадчих служб.
 • Близько 20 тисяч осіб отримали гранти на створення мікробізнесів та робочих місць, ще 20 тисяч пройшли професійні тренінги.
 • Близько тисячі домогосподарств отримали допомогу із відновлення зруйнованого житла, надано індивідуальну фінансову допомогу найменш заxищеним жителям, проведено юридичні консультації. Передано 4 модульні контейнери та 2 зимових намети на КПВВ Майорське, а також спеціальне технічне обладнання на всі КПВВ в Донецькій області щоб прискорити процес паспортного контролю та полегшити свободу пересування цивільних осіб.
 • Відновлено багато об’єктів соціальної інфраструктури та культурного спрямування - 47 освітні закладів, 6 лікарень, 6 реабілітаційних центрів, 4 центри надання соціальних послуг, мости, школи, дитячі садки, бібліотеки, будинки культури, тощо.
 • Ведеться робота із надання психологічної допомоги та зміцнення психологічних послуг для доросли та дітей. 159,000 дітей отримали психосоціальну допомогу. 176 психологів пройшли тренінг по роботі з психологічною травмою. 415 вихователів дитячих садків, які працюють у 162 дитячих навчальних закладах Донецької області, пройшли тренінг із запровадження інноваційних педагогічних методик 100,000 дітей і дорослих отримали інформаційні матеріали щодо небезпеки мін.
 • Задля розширення можливостей жінок, посилення їх участі у процесах прийняття рішень на місцевому рівні та підвищення спроможності місцевої влади з питань ґендерно орієнтованого планування та бюджетування проведено оцінку вразливості жінок та чоловіків в умовах децентралізації; впроваджено навчання з питань ґендерно-орієнтованого планування та бюджетування для 170 спеціалісток/тів органів місцевого самоврядування та надавачів соціальних послуг; підтримано об’єднання у 30 груп самодопомоги 250 жінок та чоловіків; підтримано створення ґендерних координаційних рад у 3 об’єднаних територіальних громадах області;
 • З метою посилення реагування та протидії ґендерно-обумовлене насильство розроблено інформаційну кампанію «Насильству немає виправдання» близько до 450 офіцерів поліції, правоохоронців, медичних працівників та працівників соцслужб підвищили свої знання за цією тематикою. 7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги надали підтримку і супровід більш, ніж 6 тисячам особам, які постраждали від гендерно зумовленого насильства в Донецькій області. Медичні заклади області обладнані кювезами та фетальними кардіомоніторами для новонароджених і породіль, гінекологічними кріслами, пристосованими до потреб жінок з інвалідністю. В п’яти лікарнях працюють пункти невідкладної медико-психологічної допомоги жінками, які зазнали фізичного або сексуального насильства (телефон у Краматорську: (0624) 1-84-06).
 • Надано 400,000 літрів питної води за планом негайного реагування на базові потреби людей, які мешкають близько до лінії розмежування, і людей, які очікують перетину в пунктах пропуску80,000 людей, які мешкають вздовж лінії конфлікту, отримали доступ до безпечної питної води завдяки заходам з ремонту децентралізованих систем водопостачання і передачі хімічних реагентів для очищення води.
 • ООН допомагає координувати роботу гуманітарних організацій, випускає регулярні огляди гуманітарної ситуації в Україні, готує Огляд гуманітарних потреб та План гуманітарного реагування, організовує щомісячні координаційні зустрічі у Києві, Краматорську, Маріуполі, Сєвєродонецьку та інших містах.
 • Моніторинг ситуації з правами людини, документування порушень та адвокація щодо захисту прав людини з метою встановлення правосуддя для жертв та притягнення винних до відповідальності. Опубліковано 19 щоквартальних та 2 тематичні доповіді з прав людини, кожна з яких містить рекомендації сторонам конфлікту та міжнародній спільності.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ