Київ, 13 жовтня 2017 року - Помічниця Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та заступниця Координатора з питань надзвичайної допомоги Урсула Мюллер сьогодні завершила триденний візит в Україну, під час якого вона на власні очі побачила «обличчя конфлікту» з обох боків від «лінії розмежування».

На сході України мільйони людей живуть без базових засобів до існування, і не можуть вільно пересуватися, щоб отримати доступ до критичних послуг. У Святогірську під час візиту у центр компактного проживання для внутрішньо переміщених осіб, що підтримується ПРООН, УВКБ ООН та «Слов’янським серцем», пані Мюллер зустрілась з людьми похилого віку, які постраждали від конфлікту. "Я зустріла людей, які показали неймовірну стійкість. Їх життя продовжує погіршуватися, але вони живуть з надією. Їх єдине бажання - це мир, щоб мати змогу повернутись додому та жити нормальним життям».

У Києві Помічниця Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань зустрілась з заступником Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Вони обговорили складну ситуацію, в якій опинились 1,6 мільйона переселенців, і відповідальність надання цим людям послуг та виплат. Урсула Мюллер привітала поновлені зусилля Уряду, щоб знайти довгострокові рішення для переміщених осіб.

Пані Мюллер провела зустрічі з головами Донецької та Луганської областей, де вона підкреслила необхідність активізації співробітництва, спрямованого на гармонізацію гуманітарних зусиль та зусиль з розвитку. На зустрічах з де-факто владою у Донецьку вона закликала дотримувати забезпечення гуманітарного доступу до всіх територій на сході України.

Після зустрічі з ВІЛ-позитивними та пацієнтами з мультирезистентним туберкульозом у центрі, що підтримується ЮНІСЕФ, Урсула Мюллер зазначила: "Люди на сході України платять надто високу ціну за політичну нездатність досягти остаточного припинення вогню".

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ