17 жовтня 2017 року – Якщо не будуть прийняті невідкладні заходи з ліквідації нерівності, а найменш забезпечені жінки не отримають права і можливості приймати самостійні рішення щодо свого життя, країни можуть зіткнутися з громадськими заворушеннями і загрозою миру та цілям свого розвитку, стверджується у доповіді «Народонаселення світу у 2017 році», опублікованому UNFPA, Фондом Організації Об’єднаних Націй в області народонаселення.

Ціна різних проявів нерівності, у тому числі у області охорони сексуального і репродуктивного здоров’я і відповідних прав, може вплинути на цілі всієї світової спільноти, додають автори нової доповіді UNFPA, названої «Життя у різних світах: репродуктивне здоров’я і відповідні права у епоху нерівності».

Економічна нерівність підсилює й інші прояви нерівності і підкріплюється ними.

«Нерівність у все більшій мірі зводиться до наявності чи відсутності можливостей. Відсутність доступу до відповідних послуг, таких, як доступні за ціною заклади по догляду за дітьми, також зупиняє жінок у пошуках роботи за межами будинку. Серед працевлаштованих жінок відсутність оплачуваної відпустки по вагітності і пологам і дискримінація з боку роботодавців щодо тих, хто вагітніє, рівноцінна оплаті штрафу по материнству, що змушує багатьох жінок робити вибір між і кар’єрою і материнством. Країни, які хочуть побороти економічну нерівність, можуть почати з прийняття заходів щодо ліквідації інших проявів нерівності, наприклад, руйнування соціальних, інституційних та інших бар'єрів, що перешкоджають жінкам у повній мірі реалізувати свій потенціал», - каже д-р Канем.

У доповіді UNFPA рекомендується приділяти першочергову увагу тим, хто найбільше потребує допомоги, згідно з планом дій Організації Об’єднаних Націй по забезпеченню стійкого розвитку і побудові інклюзивного суспільства до 2030 року. Порядок денний в галузі сталого розвитку на період до 2030 року «передбачає краще майбутнє, в якому ми спільними зусиллями зруйнуємо бар'єри і усунемо диспропорції», - вказується у доповіді. - «Нашою метою має бути скорочення усіх проявів нерівності».

Доповідь можна переглянути тут

Про Фонд Організації Об'єднаних Націй в області народонаселення

UNFPA є провідним спеціалізованим закладом ООН, що відповідає за побудову світу, в якому кожна вагітність бажана, кожні пологи безпечні і всі молоді люди мають можливість реалізувати свій потенціал. UNFPA надає допомогу мільйонам жінок і молодих людей у 155 країнах і територіях.

Приєднуйтесь до UNFPA в мережах Twitter, Facebook і Instagram

Для отримання додаткової інформації прохання звертатися за адресою:

Омар Гарзеддін: Тел .: +1 212 297 5028; gharzeddine@unfpa.org;

Річард Коллодж: Тел .: +1 212 297 4992; kollodge@unfpa.org

www.unfpa.org/swop

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ