13 листопада 2017 року, ЖЕНЕВА/КИЇВ - Робоча група Універсального періодичного огляду Ради ООН з прав людини розгляне ситуацію з правами людини в Україні в середу, 15 листопада 2017 року. Такий огляд Україна проходитиме втретє. Перший та другий огляди для України відбулись, відповідно, у травні 2008 року та жовтні 2012 року.

Україна є однією з 14 держав, яка проходитиме Універсальний періодичний огляд Ради ООН з прав людини на сесії з 6 по 17 листопада. Засідання робочої групи транслюватиметься онлайн.

Документи, на яких базуються огляди: 1) національна доповідь – інформація, яку надає держава, що підлягає огляду; 2) інформація, що міститься у звітах незалежних експертів з прав людини та груп, відомих як спеціальні процедури, договірні органи з прав людини та інші установи ООН; 3) інформація, надана іншими зацікавленими сторонами, в тому числі національними правозахисними установами, регіональними організаціями та групами громадянського суспільства.

У вищезгаданих документах порушені, серед інших, наступні питання: повна імплементація Мінських угод; припинення та розслідування порушень прав людини, пов'язаних із конфліктом, зокрема свавільні страти, катування та жорстоке поводження, сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом, свавільні затримання, використання важкого озброєння та протипіхотних мін, використання цивільної інфраструктури у військових цілях, забезпечення доступу до гуманітарної допомоги; подолання дискримінації, мови ворожнечі та злочинів на ґрунті ненависті через релігійну, етнічну приналежність, сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність; захист свободи релігії, думки та мирних зібрань; боротьба з торгівлею людьми та корупцією; доступ до належного житла, охорони здоров'я, соціальних послуг, освіти та працевлаштування для ромів, кримських татар, мігрантів, людей з інвалідністю, людей похилого віку, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства; викорінення гендерних стереотипів, насильства та нерівності доходів.

Три звіти, на підставі яких Україна проходитиме огляд 15 листопада, доступні за посиланням: http://www.ohchr.org/EN/HRBodies/UPR/Pages/UAIndex.aspx

Місце проведення: Женева, Палац Націй, к. 20

Час і дата: 9.00 - 12.30, середа, 15 листопада (час в Женеві: +1 годину GMT)

Веб-трансляція буде доступна он-лайн за посиланням: http://webtv.un.org

Делегацію України очолить пан Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції.

Представниками трьох країн, які виступатимуть в якості доповідачів (так звана «трійка») щодо огляду України є представники Нідерландів, Руанди та Грузії.

Список виступаючих та всі наявні промови, які будуть проголошені під час огляду України будуть розміщені в Екстранеті Універсального періодичного огляду за наступним посиланням [Логін: hrc extranet (з пробілом), пароль: 1 session]: https://extranet.ohchr.org/sites/upr/Sessions/28session/Ukraine/Pages/default.aspx

Згідно з планом, робоча група Універсального періодичного огляду має затвердити рекомендації Україні 17 листопада о 17:00. Країна, що підлягає огляду, може висловити свою позицію щодо рекомендацій, наданих їй в рамках огляду. ЗМІ отримають рекомендації цього ж дня.

ДОВІДКА:

Універсальний періодичний огляд (УПО) є унікальним механізмом огляду ситуації і досягнень з прав людини для всіх 193 держав-членів ООН. З часів першої наради УПО, що відбулася в квітні 2008 року, всі 193 держави-члени ООН були пройшли УПО двічі. під час першого та другого циклів УПО. Під час третього циклу УПО очікується, що держави детально окреслять заходи, які вони вжили для реалізації тих рекомендацій, наданих під час попередніх оглядів, які вони погодились виконати, а також для висвітлення останніх подій в галузі прав людини в країні. Для отримання додаткової інформації та надсилання медіа-запитів звертайтеся, будь ласка, до Роландо Гомеса (+41 (0) 22 917 9711/rgomez@ohchr.org), Сари Любберсен (+41 (0) 22 917 9689/ slubbersen@ohchr.org), або Седріка Сапейy ( +41 (0) 22 917 9751/csapey@ohchr.org). Щоб дізнатись більше про Універсальний періодичний огляд, відвідайте: www.ohchr.org/hrc/upr

Слідкуйте за Радою ООН з прав людини у соціальних мережах:

Facebook: https://www.facebook.com/UNHRC

Twitter: https://twitter.com/UN_HRC

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ