Сєвєродонецьк, 14 листопада 2017 року – Делегація Посольства Японії в Україні відвідала уражені конфліктом регіони на сході України для моніторингу програм, що реалізуються Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Програмою розвитку ООН (ПРООН) за фінансової підтримки Уряду Японії. Починаючи з 2014 року, Уряд Японії підтримує реалізацію заходів з реагування на гуманітарну кризу в Донецькій і Луганській областях.

Так, протягом 2014-2017 років Уряд Японії надав ЮНІСЕФ в Україні більше 8,6 млн. дол. США для підтримки дітей та сімей, які постраждали від конфлікту. Ці кошти дозволили Дитячому фонду ООН покращити доступ до чистої питної води та санітарії для понад 1,5 мільйона осіб в уражених конфліктом регіонах на сході України. Окрім цього, ЮНІСЕФ розповсюдив гігієнічні набори серед 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб для покращення санітарно-гігієнічних умов та запобігання інфекціям, що передаються через неочищену воду. Нарешті, ЮНІСЕФ також охопив 25 тисяч осіб інформацією про базові правила гігієни та 50 тисяч дітей – інформацією щодо мінної небезпеки і правил поводження з вибухонебезпечними предметами.

Завдяки підтримці Уряду Японії Дитячий фонд ООН зміг поліпшити доступ до безпечного навчального середовища для щонайменше 150 тисяч дітей. У Донецькій та Луганській областях було відбудовано 45 шкіл і дитячих садочків, а понад 50 навчальним закладам було надано навчальні матеріали, обладнання та меблі. Завдяки цим програмам діти, які були вимушені перервати навчання через конфлікт, змогли повернутися до шкіл і продовжити освіту.

Протягом 2015-2017 років Уряд Японії виділив ПРООН понад 19 мільйонів доларів США на відновлення критично важливої ​​інфраструктури, підтримку зайнятості та підприємництва серед жителів, якіпостраждали від конфлікту на Сході Україні. Протягом цього періоду ПРООН відновила 37 об'єктів критично важливої ​​інфраструктури у Донецькій та Луганській областях, що обслуговують понад 4,5мільйони людей. Відбудована інфраструктура включає мости, медичні об'єкти, соціальні служби, реабілітаційні центри та інші важливі об'єкти. Відновлення важливої ​​інфраструктури, яка постраждалавнаслідок конфлікту, не тільки відроджує місцеву економіку і створює нові робочі місця, а й відновлює довіру та невидимі мости між громадами та людьми.

В рамках проектів ПРООН в Україні, що фінансуються урядом Японії, протягом 2015-2017 років було надано фінансову підтримку близько 370 мікро-, малим та середнім підприємствам, внаслідок цього, було створено більше 2000 нових робочих місць для людей, які постраждали від конфлікту.

Під час офіційного візиту делегація відвідала школу-гімназію у Новойдарі, де було висаджено сакури на відзначення щирого і довгострокового партнерства між Україною та Японією. «ЮНІСЕФ дякує Уряду та народу Японії за вкрай важливу підтримку дітей, які живуть у зоні конфлікту на сході України, яка стала результатом цього довгострокового партнерства», – підкреслила Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.

Делегація також відвідала Рубіжне, де було відкрито два важливі об'єкти медико-соціальної інфраструктури, які були відновлені ПРООН та урядом Японії: Інфекційне відділення міської лікарні та Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. Інфекційне відділення міської лікарні обслуговує близько 55 000 населення, в тому числі вимушених переселенців, а центр надає реабілітаційну допомогу, спрямовану на розвиток та корекцію розладів дітей з інвалідністю та їх інтеграцію в суспільство. Обидва об'єкти були відремонтовані, в тому числі, відновлено водопостачання, електропостачання, опалення та вентиляція, а також замінено дахи, вікна та двері.

"Підтримка соціально-економічного відродження регіонів, постраждалих від конфлікту на Сході України, є одним з найважливіших пріоритетів ПРООН в Україні, сказав Мустафа Саїт-Аметов, координатор Програми відновлення та розбудови миру ПРООН у Східній Україні.

"Місцеве населення, і особливо діти з цих районів, включаючи багатьох вимушених переселенців, відчайдушно потребують безперешкодного доступу до основних послуг. У зв'язку з цим я також хотів би підкреслити важливий внесок наших міжнародних партнерів в галузі розвитку, зокрема уряду Японії, та підтримку з боку Луганської обласної державної адміністрації та мерії м. Рубіжне. Завдяки спільним зусиллям, починаючи з сьогоднішнього дня, жителі цього міста, що постраждали в результаті конфлікту, та їх діти отримають надійний доступ до важливих медичних, соціальних та реабілітаційних послуг", - сказав він.

“Я вражений тим, що незважаючи на складну ситуацію, люди в Луганській і Донецькій областях продовжують проявляти стійкість і відданість. Ця допомога є подарунком від народу Японії і відзначає тривалі дипломатичні відносини між Японією та Україною. Отже, будь ласка, використовуйте її дбайливо на відзнаку нашої довгострокової дружби. Я сподіваюсь, що допомога Уряду Японії сприятиме відновленню миру та стабілізації цих регіонів завдяки координації з програмами ПРООН та ЮНІСЕФ”, – відзначив пан Мічіо Харада, заступник голови місії, міністр-радник Посольства Японії в Україні.

“Японія продовжить стояти поряд з народом та дітьми України, особливо в східних регіонах, що найбільше постраждали від конфлікту. Сакури, які ми разом посадили у Слов'янську і Новоайдарі, будуть символом миру та розвитку двох регіонів, а також дружби між нашими країнами. Сподіваюсь, що я зможу повернутись сюди ще раз через десять чи двадцять років, щоб знову побачити людей у ​​Донецькій і Луганській областях, їхні реалізовані мрії і сакури у повному розквіті”, - додав пан Мічіо Харада.

Про ПРООН

Будучи агентством Організації Об'єднаних Націй, що спеціалізується на питаннях розвитку, ПРООН підтримує стратегічні ініціативи, спрямовані на розвиток потенціалу, аби сприяти всебічному зростанню і сталому людському розвитку. Завдяки партнерству з національними, обласними та місцевими органами влади, громадянським суспільством і приватним сектором, ПРООН прагне підтримати Україну на шляху до подолання бідності, розвитку людського потенціалу, досягнення справедливих результатів, захисту довкілля і просування демократичного врядування.

Більше інформації про діяльність ПРООН в Україні на сайті http://www.ua.undp.org

Слідкуйте за діяльністю ПРООН в Україні на Twitter та Facebook.

Для запитів ЗМІ:

Євген Зеленко, координатор зі зв’язків з громадськістю та роботи зі ЗМІ, ПРООН в Україні | +38 044 253 9363 | yevgeniy.zelenko@undp.org

Про ЮНІСЕФ

В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.


Більше інформації про ЮНІСЕФ в Україні та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org/ukraine

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ в Україні у Twitter та Facebook.

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до:
Ніни Сорокопуд, спеціаліста з комунікацій ЮНІСЕФ, +38 050 388 29 51, nsorokopud@unicef.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ