24 листопада 2017 року, Київ - Агенції ООН в Україні у співпраці з понад 75 парт­нерами проведуть більше ніж 200 заходів в Україні протягом 24 листопада – 10 грудня для того, щоб підвищити обізнаність щодо проблеми та мотивувати до дій задля ліквідації ґендерно зумовленого насильства в країні.

Тема гло­бальної кампанії 2017 року для України - “Ніхто не залишиться поза увагою: ліквідація насильства щодо жінок та дівчат”, відображає прагнення Кам­панії UNiTE, яку ініціював Генеральний секретар ООН, звільнити світ від насильства щодо жінок та дівчат. Ця тема є актуальною в Україні, адже 90 відсотків гендерного насильства в Україні спрямовуються саме проти жінок та дівчат.

16-денна кампанія включає семінари та дискусії з експертами, в школах та громад­ських місцях, медійні та публічні заходи, фотовиставки, програми на радіо та телебаченні в усіх регіонах України.

Ключовим елементом всеукраїнської кампанії став «Флешмоб міст», в рамках якого Монумент Незалежності в Києві та визначні архітектурні об’єкти ще у 15 містах України було підсвічено помаранчевим кольором. Сотні учасників флешмобу на Майдані Незалежності та інших міст України розкрили помаранчеві парасольки як символ боротьби проти насильства щодо жінок і дівчат.

Згідно дослідженню Фонду ООН у галузі народонаселення, щорічно в Україні близько 600 жінок гине внаслідок насильства. Наслідки насильства для економіки країни сягають за модельними розрахунками дослідників $208 млн. на рік.

«Подолання і запобігання насильству над жінками – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Одним з важливих кроків щодо зміц­нення заходів, спрямованих на лік­відацію насильства щодо жінок та дівчат в Україні є ратифікація Укра­їною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стам­бульської конвенції). Разом нам потрібно працювати над тим, щоб у кожного українця та було розуміння, що насильство є абсолютно неприйнятним», - зазначив Ніл Вокер, Координатор Системи ООН в Україні, Гуманітарний координатор.

Ситуація погіршується через те, що на додачу до відсутності якісних послуг, проблема часто замовчуються, адже домашнє насильство часто вважають “особистою справою”, в яку нібито не повинні втручатися поліція, місцеві органи влади, соціальні робітники, сусіди чи родичі. Через це, повідомляють тільки про 30% випадків насильства, а отже і відповідна кількість постраждалих отримують допомогу.

Саме тому до кампанії приєдналась Анастасія Мельниченко, письменниця та журналістка, ініціатор масштабної кампанії в соціальних мережах «Я не боюсь сказати» та автор однойменної книжки.

"Насильники почуватимуться безпечно допоки жінки мовчатимуть, а жінки мовчатимуть допоки на них перекладатиметься провина за те, що сталося: спровокувала, надто відверто була одягнена, пізно поверталася додому сама тощо. До сих пір жертви самі несуть тягар сорому за насильство, а насильники продовжують безкарно жити. Саме тому ми маємо говорити, ламаючи сором і заборони", - сказала Анастасія.

Інформаційна довідка:

Кампанія 16 Днів Активізму проти ґендерно зумовленого насильства в Україні починається 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, – і триває до Міжнародного дня прав людини, 10 грудня, для привернення уваги до проблеми насильства щодо жінок щороку у світі. Такі часові рамки були обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини, і наголосити, що насильство є кричущим порушенням прав людини.

Більш детальна інформація про усі заходи в різних містах України в рамках 16 Днів Активізму проти ґендерно зумовленого насильства в Україні: http://bit.ly/2mK2lDU

Як можна приєднатись до кампанії?

Дійте зараз!

  • Ви можете вислухати, повіри­ти та підтримати людину, яка розповідає про те, що зазнала насильства;
  • Якщо ви зазнали насильства чи стали його свідком, звер­тайтеся за допомогою до На­ціональної «гарячої лінії» за номером 0-800-500-335 (зі стаціонарного) або 116123 (з мобільного), до поліції (102), в найближчі медичні заклади та центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
  • Долучайтеся до заходів в рам­ках кампанії «16 Днів активіз­му проти ґендерно зумовле­ного насильства» (відвідайте сторінку http://bit.ly/2mK2lDU, щоб подивитися, які заходи про­водяться поблизу вас), діз­найтеся, що можна зробити, хто може допомогти та які можливості вже існують для підтримки жінок та дівчат, що постраждали від такого на­сильства.
  • Приєднуйтеся до адвокації за захист потерпілих - ро­зірвіть коло замовчування та припиніть толерувати насиль­ство в будь-якій його формі.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ