28 листопада Програма розвитку ООН, Дитячий фонд ООН і Міжнародна організація з міграції презентували результати дослідження Індексу соціальної згуртованості та примирення ООН для східної України (USE), які доступні за посиланням: http://use.scoreforpeace.org.

Індекс USE – це комплексний аналітичний інструмент, створений для того, щоб поліпшити розуміння соціальної єдності. Індекс містить описовий і прогнозний аналіз даних, що дозволяє визначити стратегічні відправні точки для розроблення підходів і програм, спрямованих на зміцнення соціальної згуртованості, в особливості у громадах, які постраждали від конфлікту. Зміцнення соціальної єдності є однією з найважливіших складових діяльності ООН на сході України, адже без неї неможливо досягти ефективного відновлення і сталого миру та розвитку у регіоні.

Індекс USE ґрунтується на методології Індексу соціальної згуртованості та примирення (SCORE), розробленої на Кіпрі Центром сталого миру і демократичного розвитку (SeeD) і Програмою розвитку ООН. Індекс USE являє собою як аналітичний інструмент, так і дослідницький процес. У процесі дослідження були проведені широкі консультації із представниками органів державної і місцевої влади, громадянського суспільства та місцевих громад. На основі отриманих даних була розроблена концепція соціальної згуртованості у відповідності до контексту східної України, а пізніше консультації із зацікавленими сторонами дозволили інтерпретувати соціологічні дані та напрацювати рекомендації щодо розроблення потенційних практик і програм. Індекс USE буде досліджуватися щорічно. У наступних хвилях дослідження можна буде здійснити компаративний аналіз тенденцій, тобто не просто зафіксувати зміни показників, а й зрозуміти причини цих змін. Кожна хвиля дослідження Індексу USE ґрунтується на декількох джерелах даних і разом відображає погляди 10 000 респондентів у східній Україні.

На презентації Індексу соціальної згуртованості та примирення ООН для східної України були присутні представники уряду і парламенту, громадянського суспільства, міжнародних організацій, посольств і агентств із питань розвитку. Жвава дискусія, яка відбулася після презентації, продемонструвала високу зацікавленість учасників результатами аналізу даних та імплементацією Індексу USE для дослідження динаміки соціальної єдності на сході України. Детальніше про дослідження Індексу USE можна дізнатися за посиланням: http://use.scoreforpeace.org.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ