Київ, Україна (19 лютого 2018 року) – В 2018 уряд Японії, уряд України, Організація Об'єднаних Націй в Україні, продовжуватимуть спільну діяльність, спрямовану на вирішення гуманітарних потреб та відновлення в регіонах, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході України. Уряд Японії надасть 3,6 млн. дол. США на виконання семи проектів шістьма агентствами ООН в Україні задля підтримки людей і громад, які постраждали від конфлікту на сході України.

«Ми дякуємо уряду Японії та Організації Об’єднаних Націй в Україні за стабільне партнерство та підтримку України. Підтримка Японії та ООН стосується не лише гуманітарної сфери, але і проектів з відновлення та розвитку регіонів, що постраждали внаслідок конфлікту. Ми особливо вдячні за залучення сучасних технологічних рішень, які сприяють модернізації інфраструктури та сталого розвитку України», – Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Починаючи з 2014, Уряд Японії надав Україні 1,86 мільярди доларів США, з яких 45 мільйонів було надано Україні через Організацію Об’єднаних Націй та міжнародні організації. В 2018 Уряд Японії надасть 3,6 мільйони для шести агентств Організації Об’єднаних Націй для закупівлі радіообладнання та медичного обладнання для Міністерства внутрішніх справ, обладнання для відновлення об’єктів водопостачання «Вода Донбасу», для реконструкції та закупівлі обладнання для цивільних лікарень, ремонту домогосподарств, надання навчального обладнання та аптечок для пошкоджених шкіл, організації тренінгів для лікарів та медсестер та проведення семінарів із розвитку для громад», – сказав Шігекі Сумі, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні.

«Спільно досягнутий прогрес за підтримки уряду Японії та у співпраці з урядом України є значним та високо оцінений бенефіціарами. З 2015 року, за фінансової підтримки Японії за допомогою програм реалізованих ООН, було реконструйовано більше 30 об'єктів соціально-економічної інфраструктури у Луганській та Донецькій областях, зокрема мости, насосні станції, медичні установи, реабілітаційні центри та школи; кілька об'єктів інфраструктури в процесі реконструкції. Фінансова допомога також була використана для підвищення підприємницьких можливостей та започаткування підприємницької діяльності, розвитку громади, формування стійкості в освітньому секторі та у постраждалого населення, зокрема управління стресом. Система ООН сподівається на безперервну плідну співпрацю з урядом України та Японії у сприянні єдності та сталому розвитку, відродженні економіки на територіях, що постраждали від конфлікту, відповідно до Рамкової угоди партнерства Уряду України – ООН на 2018–2022 роки», – Ніл Волкер, Координатор з гуманітарних питань, Координатор системи ООН в Україні.

Фінансування з боку уряду Японії отримають шість агентств ООН в Україні: Міжнародна організація з міграції (МОМ) – 0,5 мільйонів доларів США, Програма розвитку ООН (ПРООН) – 0,4 мільйона доларів США, Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) – 0,7 мільйонів доларів США, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) – 0,3 мільйонів доларів США, Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) – 0,8 мільйонів доларів США, ЮНОПС та ЮНІСЕФ – 0,4 мільйона доларів США, Всесвітня Організація Здоров’я (ВООЗ) – 0,5 мільйонів доларів США.

***

За додатковою інформацією просимо звертатися до:

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України: press@minregion.gov.ua

Посольство Японії: toiawase@kv.mofa.go.jpkoji.tsutsui@mofa.go.jp

ООН в Україні: registry@un.org.ua