Нова програма розвитку міст - це підсумковий документ конференції ООН Хабітат ІІІ, яка відбулась у столиці Еквадору Кіто у 2016-му році та зібрала представників 167 країн, зокрема і України. Це стало відповіддю ООН Хабітат на активний процес урбанізації, яка є однією із основних тенденцій XXI століття. Вже сьогодні відбувається зростання значення міст та міського населення, постійний ріст та розвиток міських поселень, поширення міського способу життя. До 2050 року міське населення світу збільшиться на 50%.

Нова програма розвитку міст включає 175 пунктів та охоплює різноманітні аспекти міського життя – сталий міський розвиток, соціальна інтеграція та подолання злиднів, екологія, ефективні інститути влади на місцях.

Програма спрямована на перетворення процесу урбанізації на джерело розвитку, яке здане покращувати та змінювати життя людей. Впровадження програми означає ефективні: міські правила та положення, міське планування та проектування, муніципальні фінанси, національну міську політику. Програма є особливо актуальною для України, де міське населення вже сьогодні становить більше 60%.