28 лютого 2018 року, сьогодні у Брюсселі Міністр України з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Комісар ЄС з гуманітарної допомоги та врегулювання криз, Помічниця Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та заступниця Координатора з питань надзвичайної допомоги, Координатор системи ООН в Україні та Координатор з гуманітарних питань, а також інші представники проінформували Європейський Союз, Держави-члени ЄС, Європейський Парламент та міжнародні організації про важку гуманітарну ситуацію, у якій опинилися 4,4 мільйона постраждалих від конфлікту людей на сході України.


Збройний конфлікт призвів до жахливої кількості людських жертв: більше ніж 2 530 мирних жителів загинуло, а 9 000 було поранено. Внаслідок бойових дій пошкоджено тисячі будинків, сотні лікарень, шкіл та об'єктів водо- та електропостачання. Швидко зростаючий рівень забруднення постраждалих від конфлікту територій мінами та боєприпасами, що не розірвалися, ставить під загрозу життя та добробут мільйонів українців. Щомісяця 457-кілометрову «лінію розмежування» перетинає один мільйон людей: щодня тисячі громадян стикаються з затримками та перешкодами у доступі до основних послуг, пенсій, соціальних пільг та ринків.


«Мільйони жінок, чоловіків та дітей на сході України намагаються вижити протягом цієї, вже четвертої, зими конфлікту. Близько 200 000 людей щодня живуть з постійним страхом обстрілу. З огляду на те, що в Україні кількість постраждалих людей похилого віку є найбільшою у світі, ми зобов'язані припинити цю ситуацію, щоб люди більше не зазнавали таких неможливих втрат», - зазначила Урсула Мюллер, помічниця Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та заступниця Координатора з питань надзвичайної допомоги.

Перешкоди у доступі до критичних об'єктів та зниження життєзабезпечення означають, що близько 3,4 мільйона людей позбавлені основного постачання та послуг та потребують допомоги у захисті та виживанні. «Чотири роки конфлікту означають величезний тягар для цивільного населення на сході України, - сказав Христос Стиліанідес, Комісар ЄС з гуманітарної допомоги та врегулювання криз. – Ми не можемо ігнорувати той факт, що ця гуманітарна криза сталася майже на порозі Європейського Союзу. Підтримка усіх, хто цього потребує, де б вони не були – це пріоритет для ЄС. У наш новий пакет заходів з надання допомоги включено такі важливі елементи як харчування, охорона здоров’я та освіта для дітей».


Приблизно 1,6 мільйона українців стали вимушеними переселенцями по усій країні. Багато сімей не можуть повернутися додому через військові дії або втрату засобів до існування. Також вони зазнають труднощів з доступом, наприклад, до житла та зайнятості в приймаючих громадах. У Брюсселі Вадим Черниш, Міністр України з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, від імені Уряду України висловив подяку та підтримку гуманітарної діяльності, що триває та спрямована на допомогу потерпілим та переміщеним особам. «Ми вдячні нашим друзям - міжнародним та донорським організаціям, які продовжують підтримувати Уряд у цей важкий час і допомагають задовольнити потреби мільйонів постраждалих та переміщених українців», - сказав пан Черниш.


Минулого грудня гуманітарні організації в Україні підготували комплексний та пріоритезований План Гуманітарного Реагування, сума якого складає 187 мільйонів доларів США. План наголошує на нагальній потребі надати допомогу та захист для 2,3 мільйона вразливих українців протягом 2018 року. Координатор системи ООН в Україні, Координатор з гуманітарних питань Ніл Вокер підкреслив, що: «У 2017 році ми надали допомогу 1,1 мільйона найуразливіших українців. Ми хотіли зробити набагато більше. Сьогодні я висловлюю подяку державам-членам ЄС за їх підтримку, але я закликаю до негайного посилення солідарності у підтримці наших спільних зусиль, спрямованих на те, щоб допомогти населенню України – ми всі живемо на одному континенті».