23-25 березня 2018 року – В рамках відзначення 20-ї річниці Моделі ООН в Україні Організація Об’єднаних Націй, Київський ліцей бізнесу, Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка та Київська школа економіки провели конференцію для організаторів Моделей ООН в Україні та моделювали одразу два органи ООН – Генеральну Асамблею та Ради Безпеки. Школярі та наймолодші учасники взяли участь у моделюванні Генеральної Асамблеї ООН, а студенти моделювали роботу Ради Безпеки ООН.

У конференції взяли участь більше 200 учасників з усіх куточків України. Окрім моделювання органів ООН учасники обмінювались досвідом проведення Моделей ООН та створили платформу для обміну інформацією про освітні можливості для молоді в Україні – сторінку на Фейсбуці Model United Nations Ukraine.

‘Міністерство закордонних справ всіляко заохочує українську молодь брати участь в Моделі ООН. Формат моделювання органів Організації Об’єднаних Націй дозволяє поглибити знання про міжнародні відносини, покращити навички комунікації і дебатів та практикувати іноземні мови, – навички необхідні майбутнім дипломатам’ – Андрій Заяць, Державний Секретар Міністерства закордонних справ.

Вперше Модель ООН в Україні була проведена у 1998 році у Київському ліцеї бізнесу. З того часу було організовано сотні Моделей ООН в школах та університетах по всій Україні. З кожним роком, кількість існуючих Моделей ООН зростає, пропонуючи нові можливості тим, хто хоче зануритися у роботу найбільш відомої міжнародної організації.

‘Енергія, запал та нестандарне мислення молоді сприятимуть позитивним перетворенням як України так і всього світу. Завдяки таким навчальним форматам як Модель ООН молоді люди мають змогу познайомитися з роботою Організації Об’єднаних Націй, дізнатись про права людини та Цілі сталого розвитку і подумати про свою роль у вирішення глобальним проблем’ – Ніл Вокер, Координатор Системи ООН в Україні.

Додаткова інформація:

Модель ООН - освітня ролева гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. ЇЇ учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні питань, які стоять на порядку денному в ООН. За рахунок імітації діяльності ООН, на прикладі роботи різних органів організації, учасники дізнаються про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх вирішення. Щорічно проходять сотні Моделей ООН у всьому світі.

Щорічно проходять Львівська Модель ООН, Модель ООН в НаУКМА, Київському Інституті Міжнародних Відносин, Криворізька Модель ООН, Модель ООН в ліцеї №38 ім. В. М. Молчанова та Школі №35, в Національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана, в Скандинавській гімназії, Київському ліцеї бізнесу Крок, та багато інших.

Як провести Модель ООН? Пропонуємо Вам переглянути Посібник з організації Моделей ООН. Більше інформації про Моделі ООН в Україні.