(Нью-Йорк, 20 квітня) - Координатор системи ООН в Україні та Гуманітарний координатор в Україні Ніл Вокер сьогодні доповів державам-членам та міжнародним організаціям про важку гуманітарну ситуацію, з якою стикаються 4,4 мільйона людей, які постраждали від конфлікту на сході України.


Через чотири роки конфлікту 3,4 мільйона людей в Україні намагаються впоратися з впливом гуманітарної кризи та терміново потребують гуманітарної допомоги та захисту.

Щодня збройний конфлікт на сході України змушує мільйони цивільних осіб робити неможливий вибір: чи будуть вони їсти, чи матимуть вони ліки або чи ходитимуть їх діти до школи. Критична цивільна інфраструктура зазнає суттєвого впливу, оскільки домовленості про припинення вогню постійно порушуються. У минулому році в середньому було зафіксовано 40 000 порушень на місяць. Під час брифінгу пан Вокер зазначив: «Лише цього тижня п'ять співробітників водоочисних компаній постраждали від обстрілу, намагаючись підтримати критичну інфраструктуру вздовж «лінії розмежування». Сьогодні водопостачання для більш ніж 345 000 цивільних осіб знаходиться на межі. Лише минулого року понад 130 інцидентів вплинули на критичну водну інфраструктуру».

Більше 600 000 людей, у тому числі 100 000 дітей, відчувають на собі вплив триваючих збройних зіткнень вздовж 457-кілометрової «лінії розмежування». Щомісяця більше 1 мільйона людей змушені перетинати «нічию землю» через контрольно-пропускні пункти, багато з них це роблять лише для того, щоб отримати доступ до основних гуманітарних та соціальних послуг. Більше 2 500 цивільних чоловіків, жінок та дітей було вбито, а понад 9 000 отримали поранення з початку бойових дій чотири роки тому.

Забруднення вибухонебезпечними пристроями на сході України впливає на 1,9 мільйона людей, у тому числі на близько 200 000 дітей. Використання наземних мін у міських районах, сільськогосподарських угіддях та контрольно-пропускних пунктах регулярно викликає занепокоєння. «Минулого тижня від наземних мін загинула сім'я з чотирьох людей на сході України. У 2017 році понад 235 мирних жителів загинули або постраждали від наземних мін та інших вибухонебезпечних пережитків війни», - сказав пан Вокер.

Гуманітарна спільнота прагне задовольнити гуманітарні потреби всіх постраждалих від конфлікту людей в Україні. У грудні 2017 року гуманітарні організації випустили пріоритезований план реагування на 187 мільйонів доларів США, щоб надати допомогу та захист понад 2,3 мільйона найбільш вразливих верств населення України. Наразі цей запит залишається суттєво нефінансованим. У заключних ремарках пан Вокер сказав: "Сьогодні я закликаю держави-члени підтримати людей, які постраждали від конфлікту в Україні, і допомогти терміново вирішити 97-відсотковий дефіцит фінансування. Я продовжую закликати сторони в конфлікту вжити всіх необхідних заходів для забезпечення дотримання міжнародного гуманітарного права - цивільне населення та цивільна інфраструктура повинні бути захищені. Єдиним рішенням кризи на сході України є мир. Ми не хочемо відзначати будь-які подальші річниці тривалого конфлікту".