24-25 квітня у Святогірську (Донецька область), ООН Жінки та Український жіночий фонд, за підтримки Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій, організували Регіональний форум з просування прав людини та гендерної рівності через мобілізацію громад задля розширення можливостей в Україні.

Під час Форуму більш ніж 120 жінок та чоловіків з 20 громад Донецької та Луганської областей поділилися своїм досвідом застосування Методології мобілізації громад. Учасники та учасниці також представили результати та висновки, отримані в перших пілотних проектах, що впроваджувалися органами місцевої влади та групами самодопомоги жінок у східній Україні. На Форумі також обговорювалися кращі міжнародні практики з мобілізації громад, зокрема у Казахстані, Киргизстані, Молдові та Великій Британії.

Протягом двох років мобілізаційної діяльності були утворені 58 груп самодопомоги; 364 жінки та 52 чоловіка були залучені до участі у процесах місцевого планування. Зі створених 58 груп самодопомоги, 20 отримали офіційний статус громадських організацій.

«Застосовуючи методологію мобілізації громад задля розширення можливостей, програма мобілізувала жінок та чоловіків, у тому числі серед найуразливіших верств населення, до пілотних громад та долучила їх до місцевих процесів прийняття рішень та відновлення», - зазначила Тамар Таварткіладзе, програмна менеджерка ООН Жінки Україна.

«Мобілізація громад для розширення можливостей потрібна кожному. Та жінки відіграють в цих процесах найактивнішу роль», - підкреслила Olesya Bondar, директорка Українського жіночого фонду.

Регіональний форум був організований в рамках спільної програми ООН Жінки-ПРООH «Відновлення управління та сприяння примиренню у громадах України, що постраждали від конфлікту», яка фінансується Європейським Союзом.