29 травня 2018 - 29 травня 1948 року Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй санкіонувала затвердження першої миротворчої операції Організації Об’єднаних Націй — Органу Організації Об’єднаних Націй зі спостереження за виконанням умов перемир'я на Близькому Сході.

З нагоди 70-ї річниці цієї події ми висловлюємо нашу подяку більше, ніж мільйону чоловіків та жінок, які працювали та працюють під прапором Організації Об’єднаних Націй задля спасіння життя багатьох людей.

Ми вшановуємо пам’ять більше, ніж 3700 «блакитних фарб», які загинули, виконуючи свій обов’язок.

Ми віддаємо належне персоналу чотирнадцяти місій, які невпинно працюють задля захисту людей та зміцнення ідеї миру.

Цьогоріч я проведу Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй в Малі як спосіб вираження моєї солідарності з нашими співробітниками, які зазнають великих втрат, працюючи в надзвичайно нестабільних обставинах.

Визнаючи приклади самовідданого служіння обов’язку в різних країнах світу, я рішуче налаштований прийняти заходи щодо підтримки миротворчої діяльності, - заходи, спрямовані на те, щоб зробити виконання наших операцій в складних умовах більш безпечними та ефективними.

Ми також схильні до того, щоб підвищити ту важливу роль наших сил, яку вони повинні відіграти в заохоченні прав людини і в боротьбі зі сексуальною експлуатацією та сексуальним насильством.

Миротворча діяльність Організації Об’єднаних Націй — це надійна інвестиція в мир, безпеку та процвітання в цілому світі.

Давайте разом намагатися робити все, що в наших силах для того, щоб ця місія користувалася успіхом.

Дякую за увагу.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ