13 липня 2018 року - Представник Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Пабло Матеу взяв участь у церемонії вшанування українських миротворців, яку сьогодні провів Департамент соціальної політики Київської міської державної адміністрації.

Церемонія пройшла з нагоди Дня Українських миротворців, заснованого Верховною Радою України у 2013 році. Цей день щорічно відзначається 15 липня. Він відзначає професіоналізм, відданість і сміливість українських чоловіків і жінок, які працюють в миротворчих операціях, і вшановує пам'ять тих, хто загинув виконуючи свою миротворчу місію.

"Протягом 70 років миротворчість ООН є однією з найбільш ефективних інвестицій міжнародного співтовариства в мир, безпеку та процвітання. Миротворча діяльність мала позитивний вплив на життя мільйонів людей у всьому світі, - сказав Пабло Матеу, представник Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні, - У цей 70-річний ювілей ми висловлюємо свою вдячність більш ніж одному мільйону чоловіків та жінок, які служили під прапором ООН, зберігаючи безліч життів, в тому числі українським військовим, поліцейськім та цивільному персоналу. Ми шануємо понад 3 700 миротворців, які загинули під прапором ООН".

Україна бере активну участь у миротворчих операціях ООН з перших років своєї незалежності. Вона стала значною державою, що надає контингент й підтримує миротворчі операції ООН. За час своєї незалежності більш ніж 34 000 українських "блакитних шоломів" брали участь у більш ніж 20 операціях під егідою ООН, що забезпечувало мир та безпеку в районах, охоплених конфліктами та війною. Мужність українських пілотів вертольотів в операціях ООН в Кот-д'Івуарі та Ліберії показала приклад нового, "сильного" миротворчого контингенту ООН.

Пабло Матеу подякував українському уряду та військовослужбовцям за їх підтримку та безцінний внесок у миротворчу діяльність Організації Об'єднаних Націй.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ