Ми раді бачити, що доповідь про порушення прав людини, вчинені проти цивільних осіб та осіб hors decombat (тих, які втратили боєздатність) під час подій під Іловайськом у серпні 2014 року відкрила можливість для конструктивного діалогу щодо потреби у повноцінному розслідуванні тих подій та притягнення винних до відповідальності.

Ми наголошуємо, що Моніторингова місія ООН з прав людини знаходиться в Україні, працює тут уже більше чотирьох років та лишається відкритою для подальшої співпраці з усіма, хто має бажання окреслити певні проблеми зі сфери прав людини або поділитися своїми свідченнями в якості жертв чи свідків.

Від початку своєї роботи в Україні в березні 2014 року, Моніторингова місія ООН з прав людини опублікувала 22 періодичні доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні та чотири тематичні доповіді. Доповідь про порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права, вчинені проти цивільних осіб та осіб hors decombat під час подій під Іловайськом у серпні 2014 року – одна з них.

Ми суворо дотримуємося стандартів та чіткої методології, яку застосовують всі офіси ООН з прав людини в усьому світі: спеціалісти з прав людини проводять інтерв’ю з жертвами та свідками ймовірних порушень прав людини, і перевіряють інформацію за допомогою різних джерел. Моніторингова місія ООН з прав людини не є слідчим органом. На основі неупередженої інформації, яку ми зібрали та перевірили, ми закликаємо представників влади розслідувати всі твердження щодо порушення прав людини та встановити факти.

У доповіді щодо подій під Іловайськом ми чітко стверджуємо, що всі сторони конфлікту вчиняли порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права. Нажаль, дуже часто такою є ціна конфлікту. Так само, в усіх конфліктах – в тих країнах, де є присутність Офісу ООН з прав людини – такі порушення документуються, а владу закликають розслідувати ці твердження. Всі держави мають зобов’язання поважати, захищати та забезпечувати реалізацію прав людини.

Ми наголошуємо, що є вкрай необхідним провести належне, достовірне, прозоре та ефективне розслідування всіх тверджень щодо порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, та забезпечити, аби винні були встановлені та понесли відповідальність, а жертви отримали засоби правого захисту.

Ми підкреслюємо, що питання відповідальності та правди є ключовими – для уникнення спекуляцій, для забезпечення справедливості та визначеності для жертв та їхніх родин, для покращення ситуації з правами людини в країні та закладання спільного фундаменту для миру та примирення.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ