Київ, 19 серпня 2018 - З нагоди 10-го Всесвітнього дня гуманітарної допомоги Організація Об'єднаних Націй закликає негайно вжити заходів для захисту мільйонів цивільних громадян України, які страждають внаслідок активних бойових дій, які ведуться на сході країни.

Координатор системи ООН в Україні та Координатор з гуманітарних питань в Україні пані Оснат Лубрані звертається з невідкладним проханням про збільшення підтримки з боку міжнародного співтовариства для розширення необхідної гуманітарної допомоги для задоволення значних гуманітарних потреб, спричинених цією кризою.

«У мене викликає глибоке занепокоєння те, що мільйони українських чоловіків, жінок та дітей, які живуть поблизу від 450-кілометрової «лінії розмежування», постійно стикаються з загрозою обстрілів та снайперського вогню та неприйнятними ризиками, пов'язаними з великою кількістю мін та боєприпасів, що не розірвалися», - зазначає пані Лубрані. «Я прошу міжнародну спільноту збільшити підтримку заради розширення заходів, спрямованих на полегшення страждань цивільного населення України, яке потерпає внаслідок цієї кризи, незалежно від місця їхнього проживання у міжнародно визнаних кордонах України, та ще раз закликаю повністю дотримуватися вимог міжнародного гуманітарного права».

На п'ятий рік кризи на сході України понад 3000 цивільних осіб - чоловіків, жінок та дітей - загинуло, та більше 9000 було поранено. Більше ніж 3,4 мільйонів людей стикаються з труднощами щодо отримання продуктів харчування, доступу до води, житла, медичних послуг та освіти, що поглиблює уразливість їхнього становища та виснажує здатність відновлення життєстійкості. «Цього важливого дня, коли вшановують роботу у сфері гуманітарної допомоги, я висловлюю вдячність співробітникам гуманітарних організацій, які надають допомогу мільйонам постраждалих в результаті бойових дій в Україні цивільних громадян, щоб полегшити їхні страждання та допомогти подолати труднощі, зберігаючи почуття власної гідності», - сказала пані Лубрані. Тільки за перше півріччя 2018 року понад 600 000 українських мирних громадян у всіх постраждалих районах України отримали життєво необхідну гуманітарну допомогу.

«Для здійснення цієї дуже важливої роботи, яка рятує життя, необхідний безпечний та надійний доступ до всіх постраждалих людей. Тому я би хотіла наголосити на тому, що, згідно з практикам гуманітарного реагування, гуманітарні заходи Організації Об'єднаних Націй в Україні здійснюються у відповідності до загальноприйнятих принципів гуманності, неупередженості та нейтральності, і відповідають резолюціям ООН, що підтверджують підтримка суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України»

Пані Лубрані також відзначила зусилля по пошуку необхідних рішень для українців, які внаслідок кризи стали переміщеними. «Я хочу скористатися цією нагодою, щоб підкреслити важливість Плану дій уряду, який стосується внутрішньо переміщених осіб в Україні, та підтвердити зобов'язання, взяті на себе ООН, щодо надання повної підтримки по його виконанню».

Пані Лубрані також наголосила, що, хоча вона впевнена в тому, що ця важлива робота гуманітарного співтовариства продовжиться, потрібне негайне збільшення фінансування для того, щоб великі гуманітарні потреби на сході України були повністю задоволені. «У мене викликає занепокоєння, що фінансування гуманітарного реагування забезпечено менш ніж на третину від необхідної суми», - зазначила пані Лубрані. Незважаючи на таке недофінансування, місцеві, національні та міжнародні гуманітарні учасники все ж намагаються надати у 2018 році допомогу приблизно 2,3 мільйона чоловік, жінок та дітей, які опинились в уразливому становищі. «Закликаю Держави-члени продемонструвати свою солідарність з людьми в Україні та підтримати наші невтомні зусилля».

За додатковою інформацією просимо звертатись до:

Валіджон Раноєв, УКГС в Україні, ranoev@un.org, тел. +38 050 422-3943