Починаючи 25 листопада - Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і до 10 грудня, Дня прав людини, триває кампанія «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства».

Кампанію розпочали активісти першого Інституту глобального лідерства жінок у 1991 році, а Центр глобального лідерства жінок щорічно координує її. Вона виступає в ролі стратегії, яка консолідує людей та організації в усьому світі та закликає до запобігання та викорінення насильства щодо жінок та дівчат.

Насильство щодо жінок та дівчат – одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Кожна третя жінка протягом життя зазнала фізичного та/або сексуального насильства – це приголомшливий показник. Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) є глобальною проблемою, яка вражає всі країни у тих чи інших формах, включно з сексуальним насильством, домашнім насильством та торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації.

Подекуди в світі ситуація навіть гірша, оскільки 70% жінок та дівчат повідомляли, що зазнавали насильства у зв’язку з їхньою гендерною приналежністю. Це насильство – сексуальне, фізичне, психологічне, емоційне та/або економічне – може відбутися будь-де і будь-коли, на приватній території та в громадських місцях.

Ґендерно зумовлене насильство (ГЗН) в Україні є широко розповсюдженим та систематичним. Більше того, 90% постраждалих від гендерно зумовленого насильства − жінки. Відповідно до опитування про поширеність цього явища, проведеного в 2014 році, принаймні 22% жінок у віці 15-49 років хоч раз у житті зазнавали принаймні однієї форми ґендерно зумовленого насильства.

Жінки, які стикаються з численними формами дискримінації, такі як жінки з інвалідністю, жінки, які живуть з ВІЛ, жінки з етнічних меншин, ЛГБТ+, внутрішньо переміщені жінки, та ін., набагато вразливіші до різних форм ґендерно зумовленого насильства та рідше звертаються до поліції та інших установ через свій статус, стигматизацію та системну дискримінацію. Наприклад, одна з трьох жінок, які живуть з ВІЛ (35,3%), зазнавали насильства від партнера та чоловіка.

Цього року команда ООН в Україні, в рамках Тематичної робочої групи з ґендерних питань, об’єднала зусилля з більш ніж 75 партнерів для підтримки Кампанії Генерального секретаря ООН UNiTE для ліквідації насильства проти жінок (UNiTE).

Об’єднані спільною метою, ми організовуємо різні заходи протягом періоду з 25 листопада до 10 грудня для підвищення обізнаності та вжиття дій, спрямованих на ліквідацію ґендерно зумовленого насильства по всій країні. Темою глобальної кампанії 2018 року в Україні є “#Почуймене: припиніть насильство щодо жінок”, яка відображає прагнення Кампанії UNiTE звільнити світ від насильства проти жінок та дівчат; при цьому пріоритетною є робота, перш за все, з найбільш незахищеними та маргіналізованими групами, в тому числі біженками, мігрантками, представницями меншин, корінним населенням та групами, що постраждали від конфлікту та стихійних лих, серед інших груп.

Ми запрошуємо Вас на публічний захід, що символізує початок кампанії, 26 листопада 2018 року о 12.00 у Києві (Щербенко Арт центр, вул. Михайлівська 22в).

КАЛЕНДАР ЗАХОДІВ

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

TRELLO BOARD