(КИЇВ, 11 січня 2019 р.) - Координатор системи ООН з гуманітарних питань в Україні пані Оснат Лубрані висловлює своє занепокоєння, оскільки троє працівників отримали поранення після того, як 10 січня їхній автомобіль потрапив під обстріл і закликає до посилення захисту цивільного населення та інфраструктури на сході України.

“Неприпустимо, що працівники водних ресурсів стикаються зі смертельними ризиками під час виконання своїх обов'язків, забезпечуючи постачання води мільйонам людей”, – зазначає пані Лубрані, посилаючись на збільшення кількості інцидентів, які негативно впливають на працівників водних ресурсів на сході України. “Я висловлюю подяку відважним робітникам, які сьогодні, незважаючи на ці неприйнятні ризики, продовжують експлуатувати насосну станцію і сусідню Донецьку фільтрувальну станцію”, - підкреслює пані Оснат.

Троє працівників водного підприємства «Вода Донбасу» підпалили під обстріл під час очищення снігу на під'їзній дорозі до великої насосної станції. Останній інцидент підсумував загальну кількість постраждалих робітників водних ресурсів до 11 за останні дев’ять місяців, залишивши одного з них із серйозними ушкодженнями, а двох інших – з незначними травмами. Їхній автомобіль був знищений. Водне підприємство «Вода Донбасу» постачає чисту воду через кілька насосних і фільтраційних станцій більш ніж 3,5 млн. людей по обидві сторони «контактної лінії».

Чиста вода є правом людини, яке необхідне в Україні не тільки для того, щоб переконатися, що діти, жінки та чоловіки, які вже постраждали від конфлікту, залишаються здоровими, а також для того, щоб керувати централізованими опалювальними об'єктами в середині зими.

Незважаючи на те, що жоден із працівників водних ресурсів не постраждав у 2016 та 2017 роках, у минулому році спостерігалося різке зростання кількості інцидентів, які торкнулися як працівників, так і об'єктів. “Обстріл і наземні міни також сильно вплинули на об'єкти водного господарства, а в 2018 році було зареєстровано 88 інцидентів”, - каже пані Лубрані, зазначаючи, що ці інциденти також призвели до кількох випадків зупинення водопостачання. “Будь-яке націлювання на цивільну інфраструктуру або працівників, або навмисне порушення доступу до систем водопостачання або опалення є порушенням міжнародного гуманітарного права”, - повторює пані Лубрані. “Обов’язки оберігати цивільне населення і захищати всі життєво важливі інфраструктури повинні виконуваттися відповідно до норм міжнародного права’’ - підсумовує пані Лубрані.

За додатковою інформацією просимо звертатись до: Валіджон Раноєв, УКГС в Україні, ranoev@un.org, тел. +38 050 422-3943

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ